Po raz pierwszy Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc

26.10.2017

Pierwsza edycja wydarzenia w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej już od 4 do 10 listopada. Opera, koncerty, spektakl teatralny, wystawa czy lekcje patriotyczne będą nawiązać do Święta Niepodległości i wpiszą się w Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

To jest również hołd Ignacemu Janowi Paderewskiemu – mówi Łukasz Gaj, dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. – Mając na uwadze działania Ignacego Jana Paderewskiego, który całe swoje życie poświęcił, aby Polska odzyskała niepodległość, myślę że Centrum Paderewskiego jest mu winne taki festiwal. Oddamy tym hołd jego pracy i poświęceniu – dodaje dyrektor.

Festiwal Viva Polonia zainaugurują znani polscy pianiści Krzysztof Książek, Agnieszka Zahaczewska – Książek i Grzegorz Biegas oraz sopranistka Ewa Biegas. W programie utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Ponadto w koncercie finałowym opera „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Opery Śląskiej.

Bilety na finał festiwalu w cenie 10 złotych są już do nabycia w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Na pozostałe wydarzenia wstęp jest wolny.

Posłuchaj:
Łukasz Gaj
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN