Rodzinny piknik integracyjny [ZDJĘCIA]

05.06.2018

Nagrody za osiągnięcia edukacyjne i sportowe, gry i zabawy, konkursy, tańce, pokaz pierwszej pomocy ratunkowej oraz wiele innych atrakcji. Dzieci i młodzież oraz ich rodzice z Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie wzięli udział w pikniku rodzinnym.

To wspaniała forma integracji – mówią zarówno uczniowie jak i rodzice. – Można poznać wielu nowych ludzi, ich rodziny i można się tak z nimi łączyć. – Dobrze, bo rodzice się nie znają, a dzięki temu mogą się zintegrować. – Łączy nas jedno – nasze dzieci mają te same problemy. Możemy o nich porozmawiać – dodają.

To jedna z nielicznych form integracji – podkreśla ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz niesłyszących. – Nasze dzieci mają mało okazji, żeby się integrować ze środowiskiem lokalnym, a szkoła wychodzi na przeciw takim spotkaniom i pokazuje, że można – mówi ks. Migacz.

W ramach pikniku uczniowie mają również okazję, aby zaprezentować swoje umiejętności kulinarne – dodaje Beata Domańska, dyrektor Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Tarnowie. – Jesteśmy szkołą promującą zdrowie, wiec uczniowie przygotowują sobie soki, są panie, które doradzają w diecie. Dbamy o aktywność fizyczną też, trochę sportowej rywalizacji – podkreśla dyrektorka.

Rodzinne pikniki integracyjne odbywają się w placówce od kilku lat, a Zespół Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Tarnowie mieści się przy ul. Lippóczy’ego 4.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Ks. Damian Migacz
Beata Domańska
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN