Plebiscyt Grajmy Swoje ma już 10 lat

04.11.2019

Podczas jubileuszowego finału nie zabrakło życzeń i gratulacji od słuchaczy i jurorów. Maria Szabłowska od 10 lat związani z plebiscytem Grajmy Swoje.

Bardzo dziękuje za zaproszenie do tego plebiscytu. Od samego początku mówię, że to jest fantastyczna idea, fantastyczny pomysł, żeby tak jakoś dowartościować naszą rodzimą twórczość o której niektórzy się bardzo źle wyrażają, a to absolutnie nie jest prawda. Ale, że to już 10 lat to gratuluję wam serdecznie.

Od pierwszego głosowania są z nami w każdy ostatni czwartek miesiąca: Maria Szabłowska, Krzysztof Szewczyk, Marek Niedźwiedzki, Roman Rogowiecki. I zaprzyjaźnione stacje radiowe :Radio „Via” z Rzeszowa, Radio „Em” z Katowic, Radio „Doxa z Opola, Radio „Viktoria –Między Łodzią a Warszawą”, Radio „i” z Białegostoku, Radio „Jasna Góra” z Częstochowy , Radio „IKS” z Vancouver zachodniego wybrzeża Kanady.

Wśród wykonawców są już utytułowani soliści czy zespoły, ale także debiutanci. Plebiscyt promuje także muzyków lokalnych, dzięki temu mogą zaistnieć w całym kraju. Opinii o sobie mogą posłuchać z ust samych ekspertów.

W jubileuszowym, październikowym słuchaczom i internautom pobadały się najbardziej piosenki:
1. SOSNOWSKI – Deszcz
2. NO LOGO – Gram
3. KĘKĘ (feat. Sebastian Riedel) – Drogi tato

W głosowaniu dziennikarzy:
1. PAWEŁ DOMAGAŁA – Żmijowisko
2.SOSNOWSKI – Deszcz
3.FISZ EMADE TWORZYWO – Wolne dni

Cyfrowe radio wygrała Pani Barbara.

Posłuchaj:
Maria Szabłowska
Hubert Motyka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN