Jak pomóc potrzebującym korzystając z ciekawych propozycji artystycznych?

20.12.2019

Bocheńska Fundacja Auxilium w budynku po banku przy ulicy Trudnej urządziła na tydzień Galerię Bezdomną. W ten sposób zbiera pieniądze dla leczenie podopiecznych.

Jak tłumaczą organizatorzy można tu zobaczyć prace główne fotograficzne, ale też plastyczne miejscowej śmietanki artystycznej. Kumulację zdarzeń niekonwencjonalnych zaplanowano podczas weekendu.

W piątek w programie pokaz sztuk walki, w sobotę poranek dla dzieci, w niedzielę pokazy motoryzacyjne, inscenizacja napadu na bank i sporo akcentów muzycznych – wylicza wiceprezes Fundacji Auxilium, Mirosław Cibor.

– Dojeżdża wystawa z bocheńskiej kopalni soli, z czego bardzo się cieszymy. Mają zagrać didżeje. Wach ma zawalczyć plus licytacja jego rękawic. Do tego dochodzi koncert niedzielny na zamknięcie Szkoły Muzycznej, dochodzi koncert Basi Furmańskiej.

Dochód z galerii posłuży leczeniu Oliwiera Basińskiego oraz Jakuba Surmy. Oliwier ma półtora roku i cierpi m.in. na padaczkę lekooporną. Jest wciąż na etapie diagnozowania, niebawem ma przejść badania genetyczne.

Osiemnastoletni Jakub choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Dłuższe przerwy w rehabilitacji powodują u niego postęp niepełnosprawności.

Posłuchaj:
Mirosław Cibor
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN