Prawdziwe winobranie w Winnicy Dąbrówka

16.10.2020

Impreza organizowana w ramach Dni Otwartych na Małopolskim Szlaku Kulinarnym odbędzie się w niedzielę, 18 października w Dąbrówce Szczepanowskiej. Winobraniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji – zapewniają organizatorzy.

Na potrzeby winobrania przeznaczone będą 2 rzędy winorośli oraz ok. 100 kg owoców. Po pracy przy winobraniu przewidziano ognisko i kolację, degustację ekologicznych produktów producentów objętych znakiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska, a także pieczonych w naczyniu glinianym ziemniaków przekładanych kapustą i mięsem. Spotkaniu będzie towarzyszyć oprowadzenie po winnicy przez jej właścicieli – Katarzynę i Roberta Beściaków.

– Przedstawimy historię winnicy, zaprezentujemy wina oraz przybliżymy nasz gościom, jak łączyć wina z różnymi daniami. Zaplanowaliśmy także pokazy wyciskania soku z winogron w drewnianej prasie. Zapraszamy! – zachęcają organizatorzy wraz z promotorem kulinarnym Bartoszem Wilczyńskim.

Organizatorzy zapewniają, że duża przestrzeń (ok. 5,5 ha) umożliwi przeprowadzenie imprezy z zachowaniem dystansu społecznego.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak ze względu na obostrzenia w wydarzeniu może uczestniczyć do 100 osób. W związku z tym organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału w winobraniu pod adresami mailowymi: robertbesciak@wp.pl lub biuro@dunajecbiala.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN