Prezydent Andrzej Duda odwiedził Bochnię [ZDJĘCIA]

27.02.2018

Jestem wzruszony i dumny, że zostałem uhonorowany przez jedno z moich ulubionych miast tym tytułem – powiedział podczas wizyty w Bochni Prezydent Polski Andrzej Duda.

Podczas uroczystości 765. rocznicy lokacji miasta, otrzymał on tytuł Honorowego Obywatela Królewsko-Górniczego miasta Bochnia. Uroczystość odbyła się w bocheńskiej Kopalni Soli.

-To ważny moment w historii naszego miasta, gdy Prezydent Państwa zostaje jego honorowym obywatelem – mówi burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. -Mamy prawo być z tej historii dumni, mamy prawo cieszyć się z tego, że Bochnia ma swoje urodziny. Zwieńczeniem tego dnia jest nadanie tytułu Honorowego Obywatelstwa najważniejszemu przedstawicielowi narodu polskiego Prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Uchwałę dotyczącą honorowego obywatelstwa dla Andrzeja Dudy przyjęła rada miasta w styczniu tego roku. Prezydent Andrzej Duda dziękując za wyróżnienie, przyznał że jest to dla niego wzruszający moment, bowiem zna Bochnię od dzieciństwa. -Ta ziemia zrodziła wielu patriotów – mówi Prezydent Andrzej Duda. -Ten etos ciężkiej pracy był zawsze powiązany z wielkim etosem przywiązania do tej ziemi, do Małopolski i do Rzeczpospolitej. Do czegoś, co my nazywamy ojcowizną. To on budował patriotyczne postawy i prowadził do tego że bochnianie stawali w obronie Polski i w ochronie Rzeczypospolitej.

Natomiast w czasie spotkania z mieszkańcami, Prezydent Andrzej Duda otrzymał od przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego symboliczny klucz do bram miasta.

Posłuchaj:
Andrzej Duda
Stefan Kolawiński
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy