Propozycje kulturalne – 05.06.2018

05.06.2018

Nagrody za osiągnięcia edukacyjne i sportowe, gry i zabawy, konkursy, tańce, pokaz pierwszej pomocy ratunkowej oraz wiele innych atrakcji. Dzieci i młodzież oraz ich rodzice z Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie wzięli udział w pikniku rodzinnym.

To wspaniała forma integracji – mówią zarówno uczniowie jak i rodzice. Jak podkreśla ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz niesłyszących, to jedyna z nielicznych form integracji środowiska szkolnego z lokalnym.

Rodzinne pikniki integracyjne odbywają się w placówce od kilku lat, a Zespół Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Tarnowie mieści się przy ul. Lippóczy’ego 4.

Kończą się bilety cegiełki na koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, który 11 czerwca odbędzie się w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. To wydarzenie na wsparcie budowy Hospicjum Via Spei w Tarnowie. – Będzie to wspaniały koncert znanych i lubianych artystów – zaprasza Anna Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba

Karty wstępu są dostępne w kasie tarnowskiego teatru, w biurze Fundacji Kromka Chleba oraz w Hotelu Bristol. Koncert 11 czerwca o 18.00, a artystom towarzyszyć będzie warszawski kwartet smyczkowy – Warsaw Opera Quartet. patronat medialny nad wydarzeniem objęło również radio RDN Małopolska.

Zbliżają się Nadwiślańskie Dni Młodych mają ożywić wiarę nie tylko u młodych.

Impreza muzyczna pod hasłem Żyć z mocą, po raz pierwszy odbędzie się w Szczucinie. Trwają przygotowania.

To prawdziwa kompilacja świadectwa wiary, propozycji sportowych i kulturalnych na najwyższym poziomie – mówi ks. Tomasz Franczak z Dekanalnego Duszpasterstwa Młodzieży w Szczucinie.

A wszystko to od 15 do 17 czerwca w Szczucinie. Na początek, o 20.00, Wieczór Uwielbienia i o północy Pasterka Młodych, w sobotę do południa rozgrywki sportowe, mecz Księża Strażacy, zabawa z wodzirejem, a na koniec występ gwiazdy wieczoru – zespołu Ciupaga.

W niedzielę uroczyste Msze św., Magic Show, koncert zespołu Regau, występ Góralskiego Kabaretu Truteń, teatr ognia i zakończenie z Janem Pawłem II.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Wernisaż wystawy fotografii tarnowianina Jakuba Mirochny odbędzie się 8 czerwca o 17.30 w Galerii Niebieskiej, przy ul. Krakowskiej 4 w Tarnowie.

Autor jest absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie. Pasja do podróżowania zaowocowała zwiedzeniem prawie całej Europy, a ostatnio Stanów Zjednoczonych. Z tej podróży Jakub Mirochna przywiózł ciekawe fotografie. Wstęp na wystawę „Big Apple – czyli jak wskoczyłem w życie nowojorczyka” jest wolny.

rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN