Propozycje kulturalne – 07.05.2018

07.05.2018

Zbliża się tegoroczny Festiwal Tydzień Talentów. Wydarzenie, na które zaprasza Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej już od 14 do 20 maja. Festiwal zainauguruje 14 maja w Dworku Paderewskiego recital fortepianowy Beaty Bilińskiej. W programie znajdą się utwory F. Chopina, I. J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego i G. Bacewicz. W wielkim finale L’arte del Violino w Sali Koncertowej -Stodole wystąpi mistrzowski duet skrzypcowy: Krzysztof Jakowicz – nestor polskiej wiolinistyki razem z synem Jakubem. Przy fortepianie zasiądzie Robert Morawski. Artyści wykonają utwory G. P. Telemanna, A. Vivaldiego, E. Chaussona, C. Saint-Saënsa i P. de Sarasatego. Tradycyjnie odbędzie się też koncert Tarnowskie Talenty (19 maja, Sala Lustrzana w Tarnowie), prezentujący wyróżnionych uczniów tarnowskiej szkoły muzycznej, którzy będą walczyć o Nagrodę im. Anny Knapik.

Bilety na koncert finałowy L’arte del Violino do nabycia od dziś – 7 maja w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Na pozostałe koncerty festiwalowe – wstęp jest wolny.

Wystawa „Dyplomy 2018” zostanie otwarta we wtorek, 8 maja o 17.00 w galerii Dworca PKP w Tarnowie przy Placu Dworcowym 4. Ekspozycja zawiera prace absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.
Ekspozycję będzie można oglądać do 20 maja od wtorku do piątku od 9:00 do 17:00 oraz w niedziele od 9:00 do 17:00. Wstęp jest wolny.

Na otwarcie wystawy zapraszają: Biuro Wystaw Artystycznych oraz Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie.

Przypominamy – nadal można oglądać wystawę „Wgląd_02” w galerii Bema20, prezentującą prace słuchaczy Policealnego Zawodowego Studium Plastycznego. Będzie czynna do 18 maja.

Seminarium historyczno-literackie odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Spotkanie już 11 maja o godz. 11.00. W programie wykład Waldemara Smaszcza – „Kazimierz Wierzyński – jedyny taki poeta Polski Odrodzonej. Od karnawału niepodległości po groźne przeczucia wojenne”. Ponadto będzie prelekcja Arkadiusza Więcha – „Mieszkańcy ziemi dębickiej wobec odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Niebawem w Dębicy promocja nietypowego albumu – Strudzony Pielgrzym. Wydawnictwo poświęcone śp. ks. Stanisława Fiołka.  Autorem pięknie wydanego albumu jest organista, znany z twórczości poetyckiej Andrzej Kaput, który w poezjach zawarł słowa wypowiedziane przez zasłużonego proboszcza. Całości dopełniają niezwykłe zdjęcia polskich Tatr Zbigniewa Drzymały. – To hołd dla księdza, który był dobrym człowiekiem – mówi Andrzej Kaput z Dębicy.

Promocja albumu już 8 maja w Dębicy. To dzień imienin ks. Stanisława Fiołka i jego 85. urodzin.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN