Propozycje kulturalne – 07.06.2018

07.06.2018

To propozycja dla tych, którzy lubią piesze wędrówki i bliska jest im historia małej ojczyzny. Już w najbliższą sobotę, 9 czerwca, o 10.00 z Pleśnej wyruszy Rajd Miejscami Pamięci Historycznej. Start z Kompleksu Sportowego ‚Orlik’, a następnie piesza wędrówka po miejscowościach gminy.

Uczestnicy rajdu, którego dystans wynosi 16 kilometrów odwiedzą cmentarze wojskowe z okresu I wojny światowej i inne ciekawe historycznie miejsca. W trakcie marszu będzie m.in. rekonstrukcja historyczna oraz wiele innych niespodzianek.

Na mecie wspólne grillowanie, możliwość skorzystania ze strzelnicy polowej oraz inne atrakcje sportowe. Rajd historyczny organizuje PTG ‚Sokół-Świat Pracy’ Oddział Gmina Pleśna.

W sobotę także coś ciekawego dla naszych pociech. Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 na ulicy Bandrowskiego 4 w Tarnowie odbędzie się III Festyn Rodzinny.

W programie między innymi występy dzieci, pokazy, gry i zabawy, konkursy, malowanie twarzy, dmuchany zamek i mecze.

Wstęp wolny.

Start o godzinie 15.00.

A dzień później później, 10 czerwca, II Bieg w Pogoni za Liskiem w Lisiej Górze. Dla uczestników dostępne będzie biuro zawodów (od 8.30 do 10.30), biegi dla dzieci (od 10.00), bieg główny (do 11.00) a także nordic walking (od 11.05).

Zapisać się można przez stronę internetową www.kepasport.pl. lub w sekretariacie Urzędu Gminy. Możliwe także zapisy podczas biegu.

Sportowo będzie się też można udzielić tydzień później, podczas II Rodzinnego Rajdu Rowerowego. O godzinie 15.00 spod Stadionu Sportowego w Lisiej Górze wystartują miłośnicy dwóch kółek, żeby dojechać do Starych Żukowic.

Każdy cyklista otrzyma medal za udział.

Zapisy także w Urzędzie Gminy Lisia Góra.

Młodzież ze świetlicy środowiskowej przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie maluje mural na pamiątkę setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Młodzi artyści mówią, że malarstwo to ich pasja i cieszą się, że będą mogli zostawić w szkole cząstkę siebie.

Projekt wybrali sami uczniowie i wykonują go pod kierunkiem plastyków prowadzących zajęcia na świetlicy.

Mural zostanie oddany przed końcem roku szkolnego. Projekt jest finansowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz przez prywatnego donatora, który będzie gościem-niespodzianką podczas uroczystego otwarcia.

Zespół Szkół Ekonomicznych i I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy włączają się w ogólnopolską akcję masowego czytania – „Jak nie czytam, jak czytam”. W ubiegłym roku w całej Polsce 459 409 uczniów ustanowiło nowy rekord jednoczesnego czytania, na dębickim Rynku czytało wówczas prawie 1000 uczniów. W tym roku będzie próba pobicia tamtego wyniku.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na coroczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków oraz przedstawienie czytającej młodzieży jako szansy na odwrócenie tego trendu. W akcji, która już 8 czerwca od 10.00 na dębickim Rynku wezmą udział również inne szkoły ponadgimnazjalne z Dębicy.

Według raportu Biblioteki Narodowej w 2017 roku 62% Polaków nie przeczytało ani jednej książki.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN