Propozycje kulturalne – 08.08.2018

08.08.2018

Zbliża się duże wydarzenie muzyczne. 23 sierpnia wersją koncertową opery Carmen George’a Bizeta zainaugurowana zostanie dwunasta edycja odbywającego się od 1996 roku Festiwalu Muzyki Kameralnej Bravo Maestro. Podczas trzech festiwalowych wieczorów tradycyjnie wystąpią najwybitniejsi polscy artyści.

Wielkie otwarcie festiwalu to znana na całym świecie historia cyganki Carmen, sierżanta Don Jose i torreadora Escamillo opowiedziana głosami czołówki solistów operowych.

W drugim dniu koncertowym 24 sierpnia na melomanów czeka z kolei mistrzowski recital fortepianowy Szymona Nehringa – jedynego polskiego finalisty XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Finał wydarzenia to tradycyjnie Maraton Muzyczny. W tym roku – roku jubileuszu odzyskania niepodległości , odbędzie się w wyjątkowej odsłonie. Znakomici soliści i kameraliści zaprezentują się w 100% polskim repertuarze kompozycji ostatniego stulecia.

Wystąpią: Iwona Socha (sopran), Klaudiusz Baran (akordeon / bandoneon), Robert Morawski (fortepian), Katarzyna Duda (skrzypce), Janusz Wawrowski (skrzypce), Celina Kotz (skrzypce), Michał Zaborski (altówka)i Marcin Zdunik (wiolonczela). Koncert zatytułowany ‚Maraton niepodległy. 100 lat polskiej muzyki” zakończy festiwal 25 sierpnia.

A już teraz w Tarnowie bluesowe brzmienia. W ramach sierpniowych spotkań z bluesem w piątek na zaproszenie pomysłodawcy tego wydarzenia, Wojtka Klicha i z jego udziałem wystąpi Maciej Maleńczuk.

Przypomnę, tegoroczne koncerty muzyki bluesowej odbywają się nie na Rynku, lecz w odnowionym tarnowskim Amfiteatrze

Formuła imprez jest podobna, jak dotychczas – w czwartki koncerty kameralne pt. ‚Sam na sam z bluesem’, które poprzedzone zostaną wydarzeniem pn. ‚Cool Blues’ czyli spotkaniami artystów z Niepełnosprawnymi. W piątki natomiast, na scenie amfiteatralnej będzie już nieco głośniej i bardziej energetycznie.

Koncert z udziałem Macieja Maleńczuka odbędzie się w piątek o godzinie 19 w tarnowskim Amfiteatrze. Wstęp jest wolny

W galerii Bema20 można oglądać wystawę ‚Sztuka Talentu”. To ilustracje modowe Kornelii Dębosz.

28-letnia artystka współpracuje między innymi z koncernami z Nowego Jorku i z Paryża.

Jej ilustrację można zobaczyć na między innymi na wystawach sklepowych, torbach zakupowych, notesach, czekoladkach itp.

Kornelia Debosz zajmuje się, jak sama określa, ilustrowaniem mody.

Wystawę – Sztuka Talentu – Kornelii Dębosz można oglądać do 4 września w galerii przy Bema 20 w Tarnowie.

Rozpoczyna się czas dożynek.

W najbliższy weekend (11-12 sierpnia) za plony dziękować będą rolnicy gminy Tarnów.

Dwudniowa impreza odbędzie się na stadionie w Zbylitowskiej Górze. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół Lady Pank. Ten koncert w niedzielę o godzinie 20.30

Posłuchaj:
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN