Propozycje kulturalne – 10.01.2018

10.01.2018

Dziś w Tarnowie wernisaż wystawy Polski orient. To fotografie i opowieści Pawła Krysy. – Polski orient, czyli ta część Polski, która jest najmniej znana i rzadko odwiedzana a oferuje każdemu kto tam przyjedzie niezapomniane wrażenia – kolory, zapachy, potrawy trochę inne niż w naszej części Polski. Na przestrzeni takiego wąskiego pasa od Suwałk po Przemyśl czy jeszcze dalej znajdziemy takie miejsca, które wydają się zupełnie niepolskie a jednak są polskie. Tam nie patrzy się na ludzi jak na niechcianych gości. To jest coś jakby wbrew powszechnym trendom, gdzie ludzie się odgradzają i zamykają – mówi Paweł Krysa. Wernisaż o godzinie 18.00 w Galerii TCK. Wystawa będzie czynna do końca stycznia.

Porozmawiajmy o Tarnowie – zachęca Izba Przemysłowo-Handlowa. Gościem spotkania będzie ekspert Instytutu Sobieskiego w dziedzinach Miasto i Transport – doktor Łukasz Zaborowski. – Zdaniem doktora, tak naprawdę o tym, czy miasta rozwijają się lepiej czy gorzej, decyzje kapitał społeczny. Jest taka tendencja jakby nierozmawiania. To jest taka tendencja ogólnopolska. Tam, gdzie ten kapitał się rozwija, tam postawiono na zespołowość, na współpracę, na wspólne działania – mówi Zbigniew Proć, prezes IPH. Spotkanie już dziś o godzinie 18.00 w hotelu Tarnovia przy ulicy Kościuszki w Tarnowie.

Dziś też Szkoła widzenia, czyli wykład Bartłomieja Bałuta i Joanny Tyborowskiej. Będzie o znaczeniu współczesnej edukacji artystycznej oraz o komunikacji obrazem. Bartłomiej Bałut jest malarzem i projektantem, a jednocześnie dyrektorem Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie. Joanna Tyborowska również uczy tarnowskich studentów, prowadzi przedmiot Grafika wydawnicza. Spotkanie o godzinie 17.00 w Pałacyku Strzeleckim w Tarnowie.

A jutro otwarcie wystawy malarstwa Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej. Artystka pochodzi z Gliwic, studiowała na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Tkała gobeliny, ale później zafascynowała się malarstwem. Otwarcie wystawy w czwartek o godzinie 17.00 w salach wystawowych Galerii Hortar przy ulicy Legionów w Tarnowie.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN