Propozycje kulturalne – 10.07.2018

10.07.2018

Ruszył VII Międzynarodowy Plener „Barwy Dąbrowy”, czyli tydzień zmagań artystów. Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Dąbrowy Tarnowskiej.

Efektem tego spotkania będzie wernisaż prac poplenerowych. Mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć obrazy, płaskorzeźby i rzeźby wykonane w drewnie.

Prace artystów będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w galerii i na parkingu Dąbrowskiego Domu Kultury.

Dni Dąbrowy Tarnowskiej potrwają do 20 lipca.

XIX Baszta Jazz Festiwal rusza 13 lipca w Czchowie. To międzynarodowe wydarzenie muzyczne, którego celem jest kontynuacja tradycji jazzowych i propagowanie tego rodzaju muzyki, przede wszystkim wśród młodych osób.

Festiwal to koncerty, parady, przesłuchania uczestników konkursu dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych „O Złotą Basztę” i występ laureatów.

Uroczyste otwarcie festiwalu w sobotę o 18.00 na rynku w Czchowie. Wystąpi m.in. Andrzej Rosiewicz wraz z Boba Jazz Band.

Niedziela upłynie pod hasłem: „Jazz nad jeziorem:. O 14.00 Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny oraz grupa Old Boys Band. Podczas koncertów odbędą się rejsy po jeziorze z zespołem Old Boys Band.

Festiwal startuje 13 lipca o 20.30, a potrwa do niedzieli 15 lipca. Wstęp jest wolny. Wydarzeniu patronuje RDN Małopolska. Program na www.jazz.czchow.pl

Basen, wycieczki krajoznawcze, ścianka wspinaczkowa, taniec, piłka nożna czy zajęcia plastyczne – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowano dla najmłodszych tarnowian w ramach akcji ‚Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje Tarnów 2018”.

W ramach półkolonii zajęcia odbywają się w 11 szkołach podstawowych.

Młodzi z diecezji tarnowskiej pożegnają uroczyście jacht, który popłynie do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Będą też za nim podążać do Świnoujścia.

Podróż ‚W pogoni za jachtem” rozpocznie się 25 sierpnia wyjazdem z Tarnowa do Częstochowy, by uczestniczyć w Mszy św. kończącej Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

Z Częstochowy uczestnicy pojadą do Gdyni, gdzie oficjalnie pożegnają jacht Dunajec wyruszający w daleki rejs.

Nie zabraknie spotkań z lokalną młodzieżą, by przeżyć z nimi namiastkę ŚDM. Będą więc modlitwa na plaży, koncert ewangelizacyjny i spotkania z rodzinami. Podróż ‚W pogoni za jachtem” skierowana jest dla młodzieży w wieku od 16 do 35 lat. Potrwa od 25 sierpnia do 2 września.

Zgłoszenia online, do 15 lipca przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN