Propozycje kulturalne – 12.02.2018

12.02.2018

Ferie w Małopolsce rozpoczęte. Można je spędzić na przykład w tarnowskim Muzeum. Przy Rynku 3 odbywają się lekcje muzealne związane z historią igrzysk olimpijskich dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Z kolei w Galerii Panorama w tarnowskim Dworcu można wziąć udział w zajęciach dla dzieci związanych ze zwyczajami i ozdobami wielkanocnymi. A w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie można oglądać wystawę związaną z bajkami Jeana de La Fontaine’a. To oryginalne francuskie teatrzyki z XIX. Wystawa jest czynna do końca lutego.

Spotkania w ferie organizują też biblioteki w regionie. W Tarnowie niemal każda filia przygotowuje inne zajęcia. I tak w Dziale dla Dzieci i Młodzieży można ruszyć szlakiem tajemnic po Tarnowie. W filii przy Gumniskiej dostępne są gry planszowe, będą też zabawy dla najmłodszych, zajęcia z modeliny czy tworzenie widokówek. W filii przy ul. Ks. Bajdy zajęcia z origami, puzzle, gry multimedialne i układanki edukacyjne. Przy ul. Traugutta baśniowe gry i zabawy, przy ul. Krzyskiej zajęcia z masą solną i papierową, których finałem będzie stworzenie bibliotecznej maskotki. Przy ul. Klikowskiej pojedynek z bibliotekarzem oraz puzzlomania. Szczegóły TUTAJ.

Na zajęcia w ferie zaprasza też tarnowskie BWA. Jak zapowiadają organizatorzy – każdy dzień to inny temat i inne materiały plastyczne. Spotkania w BWA mają być eksperymentem z różnymi technikami, między innymi konstruowania, wycinania, wyklejania i malowania. Szczegóły i zapisy w BWA w Parku Strzeleckim.

A już jutro spotkanie z Marcinem Kydryńskim w Brzesku. To podróżnik, dziennikarz i fotograf, ale też producent filmowy i organizator festiwali. Od ponad 20 lat podróżuje po Afryce, prowadzi też ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich. W programie spotkania promocja książek Biel. Notatki z Afryki oraz Lizbona. Muzyka moich ulic. Spotkanie we wtorek o godzinie 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku. Bezpłatne bilety do odbioru w Dziale dla Dorosłych.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN