Propozycje kulturalne – 14.05.2018

14.05.2018

Zbliża się tegoroczny Festiwal Tydzień Talentów. Wydarzenie, na które zaprasza Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej już od dziś do 20 maja.

Festiwal zainauguruje 14 maja w Dworku Paderewskiego recital fortepianowy Beaty Bilińskiej. W programie znajdą się utwory F. Chopina, I. J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego i G. Bacewicz. W wielkim finale L’arte del Violino w Sali Koncertowej – Stodole wystąpi mistrzowski duet skrzypcowy: Krzysztof Jakowicz – nestor polskiej wiolinistyki razem z synem Jakubem. Przy fortepianie zasiądzie Robert Morawski. Artyści wykonają utwory G. P. Telemanna, A. Vivaldiego, E. Chaussona, C. Saint-Saënsa i P. de Sarasatego. Tradycyjnie odbędzie się też koncert Tarnowskie Talenty (19 maja, Sala Lustrzana w Tarnowie), prezentujący wyróżnionych uczniów tarnowskiej szkoły muzycznej, którzy będą walczyć o Nagrodę im. Anny Knapik.

Bilety na koncert finałowy L’arte del Violino do nabycia w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Na pozostałe koncerty festiwalowe – wstęp jest wolny.

Spektakl „Ikebana” tarnowskiego teatru został zakwalifikowany do finału 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Prapremiera ‚Ikebany’ odbyła się przed rokiem w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Spektakl powstał na podstawie tekstu tarnowianina Marcina Skóry, jak sam mówi sztuka nadal cieszy się zainteresowaniem widzów.

Sztukę o złej kobiecie, która umiała układać kwiaty, a nie umiała ułożyć sobie życia wyreżyserowali Bohdan Graczyk i Dariusz Starczewski. Na scenie występuje jedna aktorka Matylda Anna Baczyńska.

Ikebana znalazła się wśród 13 przedstawień w finałowym, drugim etapie ogólnopolskiego konkursu. Komisja Artystyczna obejrzała 136 spektakli. Drugi etap konkursu zakończy się 20 czerwca.

W tarnowskim teatrze Ikebanę będzie można zobaczyć 25, 26, 27 maja o 19.00 na Małej Scenie.

Trwają przygotowania do pierwszego Dębickiego Festiwalu Młodych.

Zaplanowano m.in. świadectwa ciekawych ludzi, koncerty muzyczne i strefę namiotów.
Teraz młodzi uczą się hymnu festiwalu i przygotowuje drobne upominki dla uczestników przedsięwzięcia.

Festiwal młodych odbędzie się już w sobotę, 19 maja, w ogrodach domu sióstr służebniczek przy ul. Krakowskiej. Początek zaplanowano na godz. 10.00.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN