Propozycje kulturalne – 14.06.2018

14.06.2018

Od 7 lat walczy z nowotworem. Mowa o Justynie Drąg z miejscowości Biała k. Tarnowa, która zmaga się z chorobą. Już jutro, 15 czerwca, będzie okazja aby wspomóc leczenie kobiety.

W Wietrzychowicach odbędzie się koncert charytatywny. – Justyna leczy się poza granicami kraju, mamy nadzieję, że przyniesie ono spodziewany efekt – mówi Mateusz Bogacz, kuzyn chorej

Koncert charytatywny dla Justyny Drąg już 15 czerwca na boisku sportowym w Wietrzychowicach. Spotkanie rusza już od 19.00. Godzinę później – o 20.00 koncert zespołu Magik Band. O 22.00 natomiast rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Feniks.

Zbierane podczas koncertu pieniądze do puszek trafią na leczenie Justyny.

Sufrażystki na deskach tarnowskiego teatru, czyli ostatnia premiera w sezonie pod hasłem „Kobiety o kobietach”.

Spektakl „Heroiny”, bo o nim mowa to muzyczne przedstawienie o zabarwieniu komediowym i tragicznym, które zostało napisane specjalnie dla tarnowskiej sceny. Powód? – okazja 100 rocznicy nadania kobietom praw wyborczych w Polsce.

Spektakl pochyla się nad tematem walki o prawa kobiet i uprzedzeń, z którymi się spotykały.

Autorką i reżyserką spektaklu jest Agata Biziuk.

Prapremiera odbędzie się 17 czerwca o godz. 20.00, pokazy przedpremierowe: 15 czerwca o godz. 9.00 i 11.30 oraz 16 czerwca o godz. 19.00.

Nietypowa wystawa „Dom wielu marzeń – Bochnia moje miasto”.

Obchodzona właśnie 765. rocznica lokacji Bochni zainspirowała organizatorów, by pokazać to miasto, jego architekturę i spojrzenie na Bochnię jako na dom.

Prace malowane piórkiem czy na szkle, obrazy malowane farbami olejnymi czy witrażowymi, a nawet kompozycje haftowane, wykonali niepełnosprawni podopieczni Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni.

Obrazy przedstawiają miejsca najmocniej kojarzone z Bochnią – mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej Barbara Hałas.

Prace oglądać można w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w godzinach jej otwarcia do końca wakacji.

Sportowe emocje i dobry sposób na niedzielne popołudnie w plenerze. Już w niedzielę, 17 czerwca II Rodzinny Rajd Rowerowy. O godzinie 15.00 spod Stadionu Sportowego w Lisiej Górze wystartują miłośnicy dwóch kółek, żeby dojechać do Starych Żukowic.

Każdy cyklista otrzyma medal za udział.

Zapisy w Urzędzie Gminy Lisia Góra.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN