Propozycje kulturalne – 14.11.2018

14.11.2018

Wielkimi krokami zbliża się koncert Ireny Santor. Pierwsza dama Polskiej Piosenki wystąpi 19 listopada o godz. 18.00 na scenie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Artystka zaprezentuje recital PUNKT WIDZENIA. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje artystki, piosenki z płyty ‚Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty ‚Punkt widzenia”.

Koncert organizuje Fundacja Kromka Chleba w Tarnowie, a całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na realizację prac wykończeniowych w budynku hospicjum stacjonarnego Via Spei.

Rezerwacja miejsc: tel. (14) 656 02 36, rezerwacja@kromkachleba.pl

Karty wstępu dostępne są dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć budowę hospicjum Via Spei poprzez przekazanie darowizny nie mniejszej niż 60 i 80 zł.

 

Będą pisać wiersze, malować i rysować. Dzieci, młodzież i starsi mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie, którego celem jest poznanie życia i przesłania bł. Karoliny.

– ‚Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu” – to temat XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko – Plastycznego – mówi ks. Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Prace należy dostarczyć do 7 stycznia przyszłego roku.

Szczegóły są na stronie internetowej szkoły w Woli Radłowskiej i Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

 

Galeria Bema20 w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy prac Łukasza Wojtanowskiego – Zielność.

Prezentowane prace zrealizowane są w technice batiku.

Łukasz Wojtanowski, to absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w tarnowskim Zespole Szkół Plastycznych.

Wernisaż wystawy, odbędzie się w czwartek, 15 listopada, o godzinie 18.30 w galerii w Tarnowie przy ulicy gen. Józefa Bema 20.

Wystawę będzie można oglądać do 30 listopada od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

 

Można skorzystać z warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne. To propozycja dla młodzieży i dorosłych, aby rozwijać swoje umiejętności oraz pasje. Warsztaty prowadzone będą przez wielu docenionych na arenie krajowej i międzynarodowej fotografów, a odbywać się będą w Pracowni Sztuk Wizualnych otwARTa w TCK.

Spotkanie organizacyjne i zapisy już 22 listopada w Tarnowskim Centrum Kultury przy Rynku 5.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN