Propozycje kulturalne – 15.01.2018

15.01.2018

Katarzyna Nosowska, Totentanz i Mercurius zagrają podczas koncertu charytatywnego w Tarnowie. To w poniedziałek – 22 stycznia w Teatrze Solskiego o godzinie 18.00. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. E. Gierat z Tarnowie. To nie tylko atrakcja dla samych podopiecznych, ale i oddech dla rodziców, którzy opiekują się nimi całą dobę, często bez wytchnienia. Bilety na koncert dostępne w tarnowskim teatrze.

Ruszył cykl koncertów Krynica Źródłem Kultury. Bilety do zdobycia na antenie Radia RDN. W Pijalni Głównej w najbliższy piątek wystąpi zespół Dżem, w sobotę Grzegorz Turnau, który wyruszył w trasę koncertową, promując najnowszą płytę wydaną z okazji 50-tych urodzin artysty. Wśród kolejnych artystów są zespół Bajm oraz Agnieszka Chylińska. W lutym w Krynicy wystąpią Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny, IRA, Czerwone Gitary, Sylwia Grzeszczak, KULT i Perfect. Pod koniec lutego, w ramach festiwalu, wystąpi też kabaret Ani Mru Mru. Więcej na antenie Radia RDN Małopolska.

Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Igor Herbut, Kasia Moś czy Daria Zawiałow – to tylko część artystów, którzy wezmą udział w niezwykłym koncercie w Krakowie. Radio RDN zaprasza na Betlejem w Polsce. Podczas spotkania będzie można usłyszeć kolędy z różnych stron świata. To część największej trasy kolędowej w Polsce. Koncert to też widowisko multimedialne. Spotkanie rozpocznie się od najpiękniejszych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych świata, będzie również łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie polskich kolęd. Koncert w piątek – 19 stycznia o godzinie 19.00 w Tauron Arena Kraków. Dochód z tego koncertu wspiera akcję Głodnych Nakarmić. Bilety do nabycia w siedzibie Radia RDN Małopolska przy ulicy Bema 14 w Tarnowie. Można je zakupić również w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego i w Kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie. Koszt biletów to 60 zł lub 80 zł, a koszt dojazdu wynosi 25 zł (można wybrać również dojazd we własnym zakresie).

W najbliższą środę spotkanie z Antonim Sypkiem i promocja książki Dzieje Koła Łowieckiego „Darz Bór” w Tarnowie. To w Galerii Niebieskiej tarnowskiej biblioteki przy ulicy Krakowskiej. Spotkanie autorskie o godzinie 16.00.

A godzinę później wykład w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Magdalena Kopczyńska-Kołodziej powie o A, B, C dizajnu na przykładzie projektów Zespołu Szkół Plastycznych. Rozpoczęcie w środę o godzinie 17.00.

Posłuchaj:
Patrycja Wolnik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Musiał
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za Słowo (NS)- Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN