Propozycje kulturalne – 16.04.2018

16.04.2018

Spotkanie autorskie z Tadeuszem Chudeckim odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie. To już 19 kwietnia o godz. 18.00. Tadeusz Chudecki – aktor filmowy i teatralny. Ostatnio mogliśmy oglądać go na dużym ekranie w filmie biograficznym o Świętym Maksymilianie Kolbe „Dwie korony”, a na małym – w serialu „Pod wspólnym niebem”. Obecnie aktor Teatru Komedia w Warszawie. Wielką pasją aktora są podróże, jest autorem książek: „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro”, „Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie, czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien” oraz „Historia jednej podróży: Azja”.
Spotkanie odbędzie się w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy w Instytutem Książki.

Dla miłośników przyrody, ale nie tylko. We wtorek, 17 kwietnia w PWSZ w Tarnowie odbędzie się promocja książki pt. „Waloryzacja przyrodnicza obszaru źródliskowego i górnych partii rzeki Ropy – lewobrzeżnego dopływu Wisłoki” pod red. Mariusza Klicha i Sabiny Klich. Publikacja dotycząca przyrody, jej ochrony, ekologii, bogato ilustrowana – powstała w wyniku wielu badań w tym zakresie. Podczas spotkania promocyjnego będzie można wysłuchać wykładu dra Mariusza Klicha, który mówił będzie o florze i faunie omawianego w książce obszaru rzeki Ropy. Spotkanie we wtorek o 16.00 w budynku B PWSZ w Tarnowie.

Spotkanie autorskie organizuje również Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie. Tym razem gościem będzie przasnyszanka Katarzyna Solak. 20 kwietnia o 17.30 będzie promocja jej debiutanckiej powieści pt: „Dwie rodziny – dwa światy”. Spotkanie odbędzie się w Galerii Niebieskiej tarnowskiej biblioteki. Wstęp jest wolny! „Dwie rodziny – dwa światy” to fabularyzowana kronika, opowiadająca dzieje rodzin Solaków i Zajkowskich na tle wydarzeń historycznych XIX. i pierwszej połowy XX. wieku.

Recital Zbigniewa Zamachowskiego odbędzie się w Teatrze Solskiego w Tarnowie. Koncert 21 maja o 19.00 z okazji 7. rocznicy śmierci byłego dyrektora tarnowskiego teatru Edwarda Żentary. Można już rezerwować bilety. W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego (między innymi ‚Credo życiowe”, ‚W małym miasteczku”), oraz oryginalne interpretacje piosenek, m.in. Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego,
Korcza czy Dębskiego. Przypomnijmy, Edward Żentara był dyrektorem tarnowskiej sceny od lipca 2008 do maja 2011 roku. W Tarnowie wyreżyserował spektakle: ‚Zbrodnia i kara’, ‚Rozmowy z katem’ oraz ‚Przyjazne dusze’.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN