Propozycje kulturalne – 16.08.2018

16.08.2018

Już dzisiaj w tarnowskim Amfiteatrze kolejna dawka bluesa w ramach letnich spotkań z bluesem ‚Był Sobie Blues”

16.08, g. 18.30 (czwartek)

– Cool Blues – Muzyczne spotkania Osób Niepełnosprawnych z Artystami

– Sam na sam z bluesem: Swosza & Spałek

17.08, g. 19.00 (piątek)

– 40% bluesa (10-lecie)

– Kajetan Drozd Trio

*******

W sobotę,18 sierpnia, na tarnowskim Rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Artyści zaprezentują nie tylko utwory znane z najbardziej kultowych filmów, ale również przeboje muzyki rozrywkowej.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki znane z filmów, takich jak: ‚Gwiezdne wojny”, ‚Piraci z Karaibów”, ‚Gladiator” czy ‚Król Lew”. Wybrzmią również wyjątkowe adaptacje muzyki popularnej, a wśród nich m.in. ‚ Rzeka Marzeń” Beaty Kozidrak, a także słynne ‚Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli. Orkiestra wystąpi pod dyrekcją Przemysława Pasternaka. Początek koncertu o godz. 19.00.

*********
Blisko 35 imprez, w tym wielkie gale operowe i operetkowe, spektakle operowe i teatralne, widowiska plenerowe, koncerty kameralne, spotkania z artystami z Polski i zagranicy– to tylko nieliczne atrakcje trwającego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Muzyczne spotkania potrwają do soboty. Do tego czasu uzdrowisko będzie stolicą melomanów, ale także tych, którzy dopiero chcą się zaprzyjaźnić z operą i operetką.

W tym roku na scenach w Krynicy grono uznanych artystów przede wszystkim z Austrii, ale także z takich krajów jak m.in.: Japonia, Chiny, Meksyk, Białoruś, Ukraina, Rosja, Czechy, Węgry oraz Polska.

*********

Na przełomie sierpnia i września w Tarnowie odbędzie się 4. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej.

31 sierpnia w Tarnowskim Centrum Kultury odbywać się będą warsztaty dla uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu przeglądu. Tego samego dnia w warsztatach w TCK będą mogli uczestniczyć mieszkańcy Tarnowa – bez ograniczeń wiekowych – zainteresowani piosenką aktorską.

********

Do 26 sierpnia w BWA w Tarnowie można oglądać wystawę ‚Żużel w sztuce”.

Żużel to sport, który w Polsce zdobył sobie wyjątkową popularność. Szalone wyścigi na motocyklach bez hamulców, których każdy detal można zobaczyć z perspektywy trybuny, od dziesięcioleci fascynują kolejne pokolenia kibiców. Przez lata zmieniały się motocykle, akcesoria, stroje zawodników, style jazdy, ale jedno pozostało niezmienne – wielkie emocje, które stają się udziałem zarówno zawodników, jak i oglądających widzów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN