Propozycje kulturalne – 17.04.2018

17.04.2018

Już 24 kwietnia wielki finał tegorocznego konkursu „Znam Tarnów – Wielki test wiedzy o mieście”. Trzecia edycja konkursu będzie poświęcona tarnowskim drogom do niepodległości i pierwszym dekadom Niepodległej.
18 kwietnia upływa termin zgłoszeń. Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w regulaminie, który wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz wykazem wybranej literatury o Tarnowie znajduje się na stronie www.tarnow.pl/miasto.

Aktor teatralny i filmowy Tadeusz Chudecki 19 kwietnia o 18.00 będzie gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie. Ostatnio mogliśmy oglądać go na dużym ekranie w filmie biograficznym o Świętym Maksymilianie Kolbe „Dwie korony”, a na małym – w serialu „Pod wspólnym niebem”. Obecnie aktor Teatru Komedia w Warszawie. Wielką pasją aktora są podróże, jest autorem kilku książek. Spotkanie odbędzie się w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy w Instytutem Książki.

Na Wałowej w Tarnowie pośród współczesnej zabudowy wyłonił się zabytek. To dzięki pracom rozbiórkowym starej kamienicy, intensywnie prowadzonym w ostatnich dniach. Oczom mieszkańców ukazała się średniowieczna Baszta. Wyburzenie budynku miało na celu poprawić estetykę okolicy, a w miejscu, gdzie do niedawna stała kamienica powstanie Multimedialne Centrum Artystyczne. Cały projekt ma być wykonany do końca listopada bieżącego roku.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie organizuje po raz pierwszy Małopolski Konkurs Pieśni Religijnej Nie lękajcie się im. Jana Pawła II.

W tym roku obchodzimy jubileusz 40 – lecia pontyfikatu Papieża Polaka. W konkursie, którego motywem przewodnim będzie muzyka do słów Jana Pawła II, mogą wziąć udział: soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry i schole działające w przedszkolach, szkołach, domach kultury, parafiach oraz stowarzyszeniach.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie www.idmjp2.pl w regulaminie konkursu.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy