Propozycje kulturalne – 17.05.2018

17.05.2018

Prezentacja szkła uranowego w tarnowskim Ratuszu, potańcówka przy lokalnej kapeli, gra terenowa na Zamku w Dębnie czy wspólne spotkanie przy grach planszowych na tarnowskim Placu Dworcowym – to tylko niektóre z atrakcji dla wszystkich, którzy 19 maja zdecydują się zwiedzić tarnowskie i regionalne muzea.

Już w najbliższą sobotę Międzynarodowa Noc Muzeów. Wydarzenie rokrocznie przyciąga kilka tysięcy entuzjastów nocnego zwiedzania obiektów muzealnych. Mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

W tym roku tarnowskie Muzeum Okręgowe zaprasza do swoich czterech obiektów oraz do Zamku w Dębnie. Wstęp do wszystkich oddziałów jest bezpłatny. Symboliczną kwotę pięciu złotych trzeba będzie zapłacić jedynie za wejście na wieżę ratuszową.

Wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej ‚Percepcje’ odbędzie się 18 maja w Galerii Findrówka w Wojniczu, przy Rynku 29. Autorami ponad 40 fotografii prezentowanych na wystawie są członkowie Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego – FOTUM. Fotografie w dużym formacie pokazujące otaczającą rzeczywistość będzie można oglądać w ramach Nocy Muzeów w najbliższy piątek 18 maja od 19.00 do 20.00. Wystawa, pod patronatem radia RDN będzie czynna przez najbliższe dwa tygodnie.

Na scenie już od lat 80, inspirowany takimi zespołami jak ACDC, czy Iron Maidan. T.Day, a właściwie Tomasz Dzień, kompozytor, producent, ale przede wszystkim rockman z Mielca wypuszcza swój autorski projekt. ‚Bezbronny”.

To pierwszy singiel, w którym gościnnie wystąpił śląski artysta Maciej Lipina.

Bezbronny to utwór mówiący o ciągłej walce ludzi ze swoimi słabościami, o miłości i o przyjaźni, dzięki którym te słabości można przezwyciężać.

Pierwszego singla projektu T.Day mogliśmy posłuchać już w grudniu, a w drodze są już kolejne.

Dłuższa rozmowa z Tomaszem Dniem w czwartkowej audycji dyrektora RDN, ks. Jacka Miszczaka – W dżinsach i w koloratce.

Ruszają Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej. 18 maja o 15.00 odbędzie się Konkurs Piosenki Religijnej. Przesłuchania konkursowe zaplanowano w Spichlerzu w Ryglicach. Koncert finałowy natomiast 20 maja o 17.00 na placu obok ryglickiego spichlerza. Na to muzyczne wydarzenie zaprasza Ośrodek Kultury w Ryglicach oraz tamtejsze duszpasterstwo młodzieży.

Ratusz, Burek, Katedra, Plac Rybny i Park Strzelecki – o historii tych, a także wielu innych miejsc, usłyszała tarnowska młodzież, która w ten sposób uczciła setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Tarnowskim Zlocie Niepodległościowym śladami historii uczestniczyły zarówno dzieci niepełnosprawne, jak i ich zdrowi rówieśnicy ze szkół podstawowych.

Jedną z grup oprowadzał bo ważnych historycznie miejscach Ryszard Nowak.

W sumie ponad 300 uczniów zwiedziło historyczny Tarnów. Zlot organizował Oddział PTTK ‚Ziemi Tarnowskiej” oraz towarzyszące im Koło ‚Włóczykije”.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy