Propozycje kulturalne – 18.01.2018

18.01.2018

Jeszcze dziś Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu wraz z parafią pod wezwaniem Ducha Świętego zapraszają na Kolędowanie z gwiazdami. W tym roku gościem będzie Robert Janowski. Jak zapewnia artysta w Mielcu zaśpiewa tradycyjne polskie kolędy. – Nasze kolędy są najpiękniejsze, a w Mielcu zabrzmią trochę kameralnie. Będą mi towarzyszyć muzycy grający na trąbce, kontrabasie i pianinie. Już się cieszę na to spotkanie – dodaje artysta. Koncert o godzinie 19.30 w kościele Ducha św. w Mielcu.

A już jutro koncert Z arią i pastorałką w wykonaniu aktora i reżysera Łukasza Lecha oraz tenora Jakuba Oczkowskiego. To o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Bilety w MOK-u.

W piątek też wernisaż wystawy w Galerii Sztuki MOK w Dębicy. Będzie można obejrzeć plakaty Jędrzeja Bobowskiego. Wernisaż dziś o godzinie 19.00. Prace będzie można oglądać do 11 lutego.

Sporo będzie się działo w najbliższą niedzielę. To między innymi ogólnopolskie obchody 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Rozpoczęcie o godzinie 11.00 uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym. Tuż po godzinie 12.00 złożenie kwiatów na grobie działacza ruchu ludowego, a od 13.00 konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej. W uroczystościach ma wziąć udział prezydent Andrzej Duda.

W niedzielę też koncert noworoczny w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Wybrzmią między innymi utwory z operetki Zemsta nietoperza, Walc cesarski, Nad pięknym modrym Dunajem czy Polka galop. Organizatorzy zapowiadają, że z gośćmi spotka się sam Johann Strauss, będą też niespodzianki. Koncert noworoczny W saloniku u Straussów w wykonaniu ARSO ENSEMBLE w niedzielę o godzinie 18.00. spotkanie biletowane.

W tarnowskim Kinie Marzenie od jutra Cudowny chłopak i Atak paniki, a w niedzielnym Cinemarzenie – The Florida Project. W Mościckim Millenium Ignacy Loyola i Narzeczony na niby. W Cinema 3D w Tarnowie Narzeczony na niby, Pasażer, Gniew, Atak paniki, Cudowny chłopak, Cudowny chłopak, Escape Room, Fernando, Gotowi na wszystko. Exterminator, Jumanji: Przygoda w dżungli, Naznaczony: Ostatni klucz, Paddington 2 oraz Tedi i mapa skarbów. Kino Promień w Tuchowie zaprasza na Paddington 2 i Ach śpij kochanie. Na ekranie kina Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej Paddington 2 i Gotowi na wszystko. Exterminator a w niedzielę w Dąbrowie Tarnowskiej bezpośrednia transmisja baletu Romeo i Julia. Rozpoczęcie przed godziną 16.00. Kino Regis w Bochni zaprasza na filmy Paddington 2, Party, Atak paniki i Viktoria, a jeszcze dziś w ramach spotkań klubu filmowego projekcja Nie jestem twoim murzynem. W brzeskiej Planecie od jutra Paddington 2, Atak paniki i Narzeczony na niby. W Dębicy na ekranie kina Kosmos Najlepszy i M jak morderca a w ramach Dębickiego Klubu Filmowego jeszcze dziś Na karuzeli życia, z kolei w niedzielnym Poranku z tatą Traktorek Florek. A w kinie Galaktyka w Mielcu DJ, Narzeczony na niby, Escape room i Fernando. W niedzielę w ramach klubu filmowego Dusza i ciało.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN