Propozycje kulturalne – 19.03.2018

19.03.2018

Festiwal Paschalny Musica Poetica coraz bliżej. To cykl koncertowy, na który składają się muzyczne prezentacje dzieł w okresie poprzedzającym Wielkanoc. Po raz ósmy, tarnowianie będą mogli wysłuchać największych dzieł z okresu XVII i XVIII wieku.

Koncerty będą się odbywać w Bazylice Katedralnej Tarnowie od 21-24 marca. Wstęp na koncerty wolny.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie organizuje wieczór autorski Zbigniewa Mirosławskiego, poety związanego z Tarnowem. Spotkanie odbędzie się w Światowym Dniu Poezji, w środę, 21 marca o godz. 17.00 w Galerii Niebieskiej MBP (ul. Krakowska 4, I piętro). Autor zaprezentuje najnowszy zbiór wierszy pt.: „Zanim przemówią trawy”. Wstęp wolny.

W czwartek, 22 marca w kinie Marzenie w Tarnowie o 19:00 zaplanowano nastrojowy, nostalgiczno-refleksyjny koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane przeboje oraz utwory, które ukazały się na najnowszej płycie zespołu „Kompresja ciszy”.

Trwają zapisy na dyktando „O złote pióro”. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 kwietnia. Jedną szkołę może reprezentować tylko jeden uczeń w trzech kategoriach. Zapraszani są również studenci.

Dyktando odbędzie się 13 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych.

Oprócz tradycyjnego pisania dyktanda, o godzinie 12.00 zostanie przeprowadzony X „Tarnowski Turniej Ortograficzny”  adresowany do różnych grup zawodowych Tarnowa.

Posłuchaj:
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN