Propozycje kulturalne – 20.11.2018

20.11.2018

Tarnowska Książnica obchodzi wielki jubileusz.

To już 110 lat działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.

– Mamy nowe pomysły na dalszy rozwój na następne 110 lat – mówi Ewa Stańczyk, dyrektor MBP.

Tymczasem biblioteka w swoich filiach prowadzi różnorodną działalność kulturalną: wystawy, spotkania, wernisaże, czy warsztaty.

Podczas oficjalnych uroczystości przestawiono historię i działalność biblioteki, odbył się spektakl w reżyserii i z udziałem Anny Seniuk.

 

Wielkimi krokami zbliża się 15. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza w Tarnowie. Wydarzenie potrwa od 23 listopada do 11 grudnia.

Inauguracja w piątek, 23 listopada. O 18.30 zaplanowano wernisaż wystawy fotografii oraz spotkanie z Andrzejem Świetlikiem – ‚Ciechowski–Świetlik”.

Artysta fotografował lidera zespołu Republika w latach 1988–2001. Efekty kilkunastu sesji zdjęciowych ukazują różne twarze Grzegorza Ciechowskiego z tego okresu. Wystawa czynna będzie do 21 grudnia w Centrum Sztuki Mościce. Wstęp jest wolny.

23 listopada z kolei o 20.00 w CSM koncert Justyny Steczkowskiej z zespołem – inaugurujący 15. Festiwal Sztuki ArtFest. Podczas koncertu wykonane zostaną utwory Grzegorza Ciechowskiego.

Na festiwal zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Centrum Sztuki Mościce oraz Tarnowskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych.

Program na stronie Centrum Sztuki Mościce.

 

‚Płonie ognisko i szumią knieje’, czyli rusza VII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny.

Ta edycja adresowana jest harcerstwu w nawiązaniu do ogłoszonego przez Sejm RP Roku Harcerstwa.

Konkurs ma zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na znaczenie harcerzy w życiu narodu polskiego. Ma rozwijać kreatywność, wrażliwość w kontekście ludzi, postaw, sytuacji, miejsc, idei, tradycji i wydarzeń historycznych, które uczniowie przedstawią różnymi technikami plastycznymi.

Dodajmy, że ‚Płonie ognisko i szumią knieje’, ta najpopularniejsza pieśń skautów napisana przez tarnowianina Jerzego Brauna, powstała właśnie w historycznych , pierwszych dniach listopada 1918 roku.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całego regionu tarnowskiego mogą nadsyłać prace plastyczne do 7 stycznia do Zespołu Szkół Plastycznych.

Więcej szczegółów na www.zsp.tarnow.pl

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN