Propozycje kulturalne – 21.05.2018

21.05.2018

Zbliża się Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018! Wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyśmienita zabawa – to jeden z pomysłów na pobudzenie miasta do życia. W ramach festiwalu odbędzie się też już 5 edycja konkursu DemoGraMY, w którym młodzi muzycy będą mogli zaistnieć na profesjonalnej scenie muzycznej.

Dzięki konkursowi DemoGraMY młodzi artyści będą mogli wybić się w świecie muzycznym – mówi Andrzej Szpunar – dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wybitni artyści, szansa dla młodych muzyków i 4 dni niezapomnianej zabawy – to wszystko czeka na mieszkańców od 19 do 22 lipca. Szczegóły na stronie www.festivaltarnow.pl

Festiwal jest organizowany przez Radio RDN Małopolska we współpracy z Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Kolejny koncert na rzecz hospicjum Via Spei odbędzie się tym razem w Tarnowie. – W zbiórce środków na dalsze prace przy budowie placówki ma pomóc kolejny koncert ze znakomitymi gwiazdami – mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala św. Łukasza i prezes Fundacji Kromka Chleba.

Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza odbędzie się 11 czerwca o godz. 18.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Wejściówki są już dostępne.

Nietypowy prezent na Dzień Matki proponuje Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER w Tarnowie.

Trwają przygotowania do spotkania z Marią Bober pod hasłem – Kocham Cię Mamo, które odbędzie się 26 maja. Można zgłaszać się do udziału.

Maria Bober pracuje w Niemczech z osobami ciężko chorymi, sama się otarła o śmierć, a dziś daje świadectwo – mówi dyrektor duszpasterstwa ks. Krzysztof Orzeł. – Samo spotkanie rozpocznie się około godziny 19.00 – dodaje.

Maria Bober jest także piosenkarką. Podczas spotkania w Tarnowie zaprezentuje również swój talent wokalny.

Wejściówki można odbierać w siedzibie duszpasterstwa przy ul. Urszulańskiej.

Spotkanie w Kościele św. Maksymiliana w Tarnowie.

(Bez)silni w Miłości – pod tym hasłem młodzież z regionu spotka się w Dębowcu koło Jasła. Przez tydzień będą się wspólnie modlić, jeść, uczestniczyć w konferencjach i rozmawiać. W spotkaniu wezmą udział muzycy, tacy jak Muniek Staszczyk, Tomasz Budzyński czy Maleo Reggae Rockers.

– To już 31 edycja Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, których tematy przewodnie zawsze wymyśla młode pokolenie.

Na tygodniowe spotkanie można się zapisać od 20 do 30 czerwca. Telefon kontaktowy znajduje się na stronie spotkania.saletyni.pl w zakładce BIS. Telefon także na naszej stronie internetowej. Spotkanie rozpocznie się 9 lipca.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN