Propozycje kulturalne – 21.06.2018

21.06.2018

Pokazy sprzętu policyjnego, gry i zabawy, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. To wszystko już w sobotę, 23 czerwca od 14.00 do 18.00 na tarnowskich Błoniach. Będzie to kolejna cykliczna impreza pod hasłem: „Wakacje – Bawmy się bezpiecznie”.

Na początku letniego wypoczynku ma zwrócić naszą uwagę na zachowania służące bezpieczeństwu. Na pikniku będą też atrakcje dla starszych i młodszych – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

Piknik organizuje Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Urząd Miasta w ramach Zdearzeń – Święta Miasta Tarnowa.

Spotkanie, któremu patronuje radio RDN Małopolska, odbędzie się na Błoniach, czyli za Parkiem Strzeleckim od ulicy Romanowicza w Tarnowie.

Atrakcje sportowe w roli głównej już 23 czerwca na Stadionie LKS Żdżary k. Dębicy. O 14.00 startuje Dzień Sportu, będzie mecz piłki nożnej, akademia małego strażaka, przeciąganie liny czy balon na uwięzi.

Nie zabraknie również muzycznych atrakcji. Wystąpi DJ SID, a o 17.00 rozpocznie się koncert zespołu Shantel.

Na najmłodszych będą czekać dmuchane zjeżdżalni zabawy plastyczne, taneczne i sportowe oraz malowanie twarzy i piana party.

Na Dzień Sportu zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Żdżarskiej „Razem”. Wydarzeniu patronuje RDN Małopolska.

Atrakcje dla całych rodzin czekają na uczestników Radgoskich Sobótek i XIV Święta Truskawki, które odbędą się 24 czerwca na terenie Gminnego Ośrodka Wodnego Radgoszcz-Narożniki. W programie m.in. zawody motorowodne, konkursy – wśród nich – wiedzy o truskawce czy na najładniejszy wianek sobótkowy; występy kapeli ludowej, popisy taneczne oraz pokaz sztucznych ogni. Nie lada atrakcją będzie ponadto taniec Świtezianek połączony z puszczaniem wianków. Gwiazdą wieczoru o 20.00 będzie zespół SzuGirls. Sobótki, na które wstęp jest wolny, ruszają w niedzielę o 13.00. Podczas imprezy nie zabraknie również potraw regionalnych z przysmakami truskawkowymi w roli głównej. Wydarzeniu patronuje RDN Małopolska.

Będą występy dzieci, zespołów tanecznych i muzycznych, w tym Kleryckiego Zespołu Księży Misjonarzy z Krakowa oraz loteria fantowa. To tylko część atrakcji ósmego festynu parafii Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Rozpocznie się o godz. 15.00 obok kaplicy parafialnej. Festyn zakończy zabawa taneczna.

I Wojnicka Noc Świętojańska odbędzie się już 22 czerwca w Parku Miejskim w Wojniczu. Będą śpiewy, tańce, pokazy ognia i wiele innych atrakcji.

Obrzęd Nocy Świętojańskiej od 21.30 do 22.30, potem w ramach imprezy będzie dyskoteka pod gwiazdami.

Wstęp jest wolny. Na I Wojnicką Noc Świętojańską zaprasza tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury, a wydarzenie odbędzie się pod patronatem radia RDN Małopolska.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN