Propozycje kulturalne – 23.04.2018

23.04.2018

Koneserzy dobrego filmu, muzyki, czy obrazu, młodzi i starsi – każdy powinien znaleźć coś dla siebie podczas 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Rozpoczęło się święto tarnowskiego kina – wydarzenia, koncerty, czy spotkania z twórcami.

Festiwal potrwa do 28 kwietnia. Szczegóły na plakatach i na stronie Tarnowskiego Centrum Kultury.

Sporo atrakcji dla miłośników literatury. Ruszyła kolejna edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Akcja jest organizowana od 17 lat. W wydarzenie angażuje się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. Zaplanowano warsztaty, spotkania, akcje bookcrossingowe czy zajęcia dla najmłodszych.

Dziś, 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony przez czytelników w ponad 100 krajach świata. W tym roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich zbiega się z 100-tną rocznicą odzyskania przez
Polskę niepodległości oraz 151. rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego. W MBP w Tarnowie będą warsztaty, których celem jest zapoznanie uczestników z postacią marszałka Piłsudskiego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

Już 24 kwietnia wielki finał tegorocznego konkursu „Znam Tarnów – Wielki test wiedzy o mieście”. Trzecia edycja będzie poświęcona tarnowskim drogom do niepodległości i pierwszym dekadom Niepodległej.

W ostatni weekend kwietnia w tarnowskim teatrze będzie można obejrzeć spektakl „Starsi Panowie znów” wykorzystujący piosenki i sceny dialogowe Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Jeszcze Starszych Panów.
Scenariusz spektaklu składa się z 22 piosenek i 10 scen dialogowych z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Wystąpią: Matylda Baczyńska, Ewa Sąsiadek, Ireneusz Pastuszak, Kamil Urban. Na fortepianie akompaniuje Piotr Niedojadło.

Spektakl „Starsi Panowie znów” 28 i 29 kwietnia o 17.00 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN