Propozycje kulturalne – 23.11.2017

23.11.2017

Tarnowski teatr zaprasza na Andrzejki. Pierwsza z propozycji to spektakl Ikebana. Monodram w wykonaniu Matyldy Baczyńskiej będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godzinie 16.00. Można też wybrać się na spektakl muzyczny Disco Solski. Znane przeboje w nowych aranżacjach od najbliższego piątku do niedzieli o godzinie 18.00. W sobotę też występ grupy Impro KRK. To wyjątkowe spotkanie, gdzie wszystko dzieje się na żywo i po sugestiach publiczności. To o godzinie 19.00. Propozycje andrzejkowe w obniżonych cenach po rezerwacji na hasło Andrzejki z Solskim.

W najbliższy piątek wystawa fotografii Michała Stańczyka w Tarnowskim Centrum Kultury. Na zdjęciach zostały uwiecznione gwiazdy piłki nożnej, tenisa, czy koszykówki. – To jest przekrojowa wystawa przez wszystkie lata fotografowania sportu przeze mnie. Będą zdjęcia zarówno z moich czasów tarnowskich, czyli Jaskółcze Gniazdo, jak i też czasy teraźniejsze jak Wembley, Kraków czy Nieciecza – mówi Michał Stańczyk. Wernisaż w piątek – 24 listopada o godzinie 18.00 w TCK. Wystawę można będzie oglądać do 9 grudnia.

Adam Pierończyk jest kolejną gwiazdą festiwalu ArtFest w Tarnowie. Koncert już w najbliższy piątek o godzinie 18.30. – Jazz, improwizacja i łączenie przewija się przez cały czas festiwalu. Temu szczególnie hołdować będzie Adam Pierończyk i jego trio w programie Monte Alban. Za tę płytę dostał nominację do Fryderyków i sam też został nominowany jako Artysta Roku. To fantastyczny koncert, świetnie nagradzany – mówi Agnieszka Kawa, dyrektor Centrum Sztuki Mościce. W ramach ArtFestu odbędzie się też koncert improwizacji Wojciecha Waglewskiego i Wojtka Klicha. To w pierwszą sobotę grudnia. Muzycy wystąpią w Centrum Sztuki Mościce o godzinie 18.30, bilety w kasie CSM.

A teraz zaglądamy na ekrany kin w regionie. W tarnowskim Kinie Marzenie filmy Dwie korony, Najlepszy i Listy do M. 3. W Mościckim Millenium Liga Sprawiedliwości i Najlepszy. W Cinema 3D w Tarnowie Liga Sprawiedliwości, Najlepszy, Cicha noc, Coco, Emotki, Listy do M. 3, Między nami wampirami, Morderstwo w Orient Expressie, Thor: Ragnarok i Totem. Kino Promień w Tuchowie zaprasza na Miedzy nami wampirami, Listy do M. 3 oraz Pewnego razu w listopadzie. Na ekranie kina Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej animacja Coco. A w niedzielę w Sokole retransmisja spektaklu baletowego Poskromienie złośnicy z moskiewskiego Teatru Bolszoj, przedstawienie było zarejestrowane 24 stycznia ubiegłego roku. Rozpoczęcie przed 16.00, spektakl trwa około 2 godzin. Kino Regis w Bochni zaprasza na filmy Najlepszy, Listy do M. 3 oraz Liga Sprawiedliwości. W brzeskiej Planecie Coco i Listy do M. 3. W Dębicy na ekranie kina Kosmos Lego Ninjago i Listy do M. 3. A w kinie Galaktyka w Mielcu Coco i Cicha noc.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN