Propozycje kulturalne – 24.04.2018

24.04.2018

Wernisaż wystawy Wgląd _02 odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 17.30 w galerii Bema20.

Ekspozycja jest drugą z cyklu prezentacją dokonań uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. To prace słuchaczy dwuletniego Policealnego Zawodowego Studium Plastycznego.

Prace zrealizowane zostały w ramach ćwiczeń z zakresu klasycznych technik meblarskich, sztukatorskich i kamieniarskich oraz technik renowacyjnych i zdobniczych.

Techniki renowacyjne prezentowane są na przykładzie dwóch oryginalnych obiektów zabytkowych – ołtarzyka dworskiego i rzeźby kamiennej.

Na wystawie zobaczyć można również prace z zakresu malarstwa i rzeźby. Zaprasza Zespół Bema20.

16 uczniów z tarnowskich szkół rywalizowało między sobą w finale I-ego Tarnowskiego Konkursu Krasomówczego „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego” organizowanym przez Pałac Młodzieży, który tematycznie wpisuje się w
tegoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Myślą przewodnią konkursu był cytat znanego kompozytora i pianisty Ignacego Paderewskiego – „Walczyć o ojczyznę to największy obowiązek i największy dla Polaka zaszczyt”.

Książka w prezencie czeka na każdego kto jeszcze dziś zapisze się do biblioteki w Wypożyczalni dla Dorosłych przy Staszica w Tarnowie. Akcja związana jest ze Światowym Dniem Książki.

Miłośnicy książek z Tarnowa przekonują, że warto czytać. Jak mówią, książka może zmienić życie.

Bibliotekarze przekonują, że akcja zachęca do czytelnictwa. Najchętniej wypożyczane książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej to obyczajowe, sensacyjne i biografie.

W Muzeum Etnograficznym w Tarnowie została otwarta wystawa – „W malowanej chacie Felicji Curyłowej”. Ekspozycję będzie można oglądać do września. Zalipie na Powiślu Dąbrowskim to miejscowość, gdzie podtrzymywana jest unikatowa tradycja zdobienia ścian domów i obejść gospodarczych. Warto dodać, że w tym roku odbędzie się już 55. edycja konkursu „malowana Chata”.

 

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN