Propozycje kulturalne – 26.04.2018

26.04.2018

Już 13 maja wielki piknik radiowy w Tarnowie. Będzie można zobaczyć radio i pracę dziennikarzy a przy okazji dobrze się zabawić. Będą m.in. koncerty, pokazy, konkursy. Gwiazdą pikniku będzie Kapela Góralska Ciupaga.

To już tradycja, że w radiowym ogrodzie organizujemy przyjęcie dla słuchaczy – mówi Justyna Dziedzic, dyrektor działu Promocji radia RDN Małopolska.

Piknik już 13 maja przy Bema 14. Spotkanie rozpocznie o 15.00 Msza św. w Kościele św. Maksymiliana w Tarnowie.

Wieczorem w Centrum Sztuki Mościce spotkanie z cyklu „Za horyzont domu” Afganistan – opowieści o ludziach. Gościem będzie Zbyszek Pawlak, który od 25 lat przemierza Jedwabny Szlak. Jest zafascynowany jego mieszkańcami – ich życiem i kulturą. Na spotkaniu opowie o obrazach z życia w Afganistanie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

30 kwietnia o godzinie 18.00 w „Piwnicy pod Trójką” przy Rynku 3 w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Witamy w nanoświecie”.

W przygotowaniu ekspozycji brało udział kilkadziesiąt osób – uczniów gimnazjów, techników i liceów, którzy wymyślili, zaprojektowali i wykonali eksponaty interaktywne.

Ekspozycja jest podsumowaniem realizowanego w Polsce międzynarodowego projektu edukacyjnego „Irresistible”, którego zadaniem było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami.

Najciekawsze eksponaty opracowane przez uczniów wchodzą w skład wystawy, którą będzie można oglądać do 26 sierpnia – zaprasza Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich oraz dorosłych do udziału w konkursie ‚Pocztówka o Dębicy’ zorganizowanym z okazji 660-lecia lokacji miasta Dębicy. Prace należy dostarczyć do MiPBP w Dębicy przy ul. Akademickiej 10 do 5 czerwca. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu na stronie internetowej placówki.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy