Propozycje kulturalne – 27.03.2018

27.03.2018

Stoiska z ozdobami świątecznymi, wyroby ludowe, rękodzieła, degustacje i koncerty czyli Małopolski Kiermasz Wielkanocny.

Mieszkańcy mogą zakupić produkty z całego regionu. Ręcznie robione kolorowe ozdoby, wysokiej jakości wędliny, chleby na zakwasie czy miody – to wszystko i wiele więcej na płycie głównej tarnowskiego Rynku, gdzie rozpoczął się Małopolski Kiermasz Wielkanocny.

Kiermasz można odwiedzić jeszcze dzisiaj od 10.00 do 18.00 na tarnowskim Rynku. Czekają konkursy i zabawy.

„Balladynę” Juliusza Słowackiego w reżyserii Bożeny Suchockiej będzie można zobaczyć jeszcze 28 marca w tarnowskim teatrze. Romantyczny dramat dla młodzieży i dorosłych w środę 10-12. Premiera spektaklu odbyła się 25 marca.

Co wiemy o Tarnowie? Czy przeszłość miasta pod Górą św. Marcina rzeczywiście nas interesuje? Czy historia może ciekawić?

Zbliża się wielki konkurs wiedzy o Tarnowie.

Już 24 kwietnia odbędzie się trzecia edycja testu wiedzy o Tarnowie. To konkurs, w którym tarnowianie będą mogli sprawdzić poziom znajomości historii miasta.

Test będzie składał się z trzech etapów. W tym roku do konkursu może się zgłosić każdy chętny, bo żadnych ograniczeń wiekowych nie ma.

Familijna historia na przedświąteczny i poświąteczny czas w dąbrowskim kinie Sokół. Można obejrzeć film animowany „Gnomeo i Julia: Tajemnica zaginionych krasnali”. To propozycja dla najmłodszych i ich rodziców. Od Wielkiego Piątku do Wielkiej Niedzieli kino będzie nieczynne. Film będzie wyświetlany do 5 kwietnia.

„Zadania projektanta grafika” – wykład Jacka Mrowczyka, profesora ASP w Katowicach odbędzie się 4 kwietnia o 17.00 w Galerii Panorama przy Placu Dworcowym 4 w Tarnowie, zaprasza BWA.
Wstęp jest wolny.

W czasie spotkania będzie można zakupić książkę „Piękni XX-wieczni. Polscy projektanci graficy”.
Krakowianin, projektant, grafik, redaktor Jacek Mrowczyk jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, autorem licznych artykułów i publikacji poświęconych współczesnej grafice użytkowej.

Posłuchaj:
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN