Propozycje kulturalne – 27.12.2017

27.12.2017

Przed nami sporo wydarzeń ze wspólnym kolędowaniem w roli głównej. Już dziś w Tarnowie spotkanie Mościce kolędują! Przy gorącej herbatce i w towarzystwie Świerczkowiaków będzie można znów przywołać świąteczny nastrój. Polskie kolędy i pastorałki wybrzmią przed Centrum Sztuki Mościce. Rozpoczęcie o godzinie 17.00, śpiewniki do nabycia w kasie CSM, w razie brzydkiej pogody kolędowanie będzie przeniesione na antresolę.

Jutro z kolei wielkie kolędowanie z Big Contest Band w tarnowskiej katedrze. To koncert z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Orkiestra wystąpi w towarzystwie utalentowanych muzyków. To między innymi Lora Szafran – polska wokalistka jazzowa oraz Alicja Rega – finalistka tegorocznego konkursu Eurowizji Junior. Będzie też jeden z najlepszych polskich pianistów i lirników Joachim Mencel, ale to nie wszystko. Kolędowanie już w czwartek o godzinie 19.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.

Ci, którzy nie mogą się doczekać tego spotkania, mogą już dziś wziąć udział w koncercie kolę Big Contest Bandu w Wierzchosławicach. W Centrum Kultury Wsi Polskiej kolędowanie od godziny 19.00. Wstęp wolny.

A w sobotę na kolędowanie zapraszają Puellae Orantes. Będzie to okazja do wysłuchania najnowszej płyty chóru Christmas Time. To nie tylko tradycyjne kolędy, ale też popularne świąteczne piosenki w nowych aranżacjach. W tarnowskiej katedrze wystąpi dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes pod batutą Władysława Pachoty, Kwartet Smyczkowy Apotheosis i Krakowski Kwintet Blaszany. Dla widzów przewidziano niespodzianki. Organizatorzy informują, że stroje wieczorowe są mile widziane. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w sobotę.

Posłuchaj:
Patrycja Wolnik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN