Propozycje kulturalne – 28.11.2017

28.11.2017

Już dziś – 28 listopada – kolejne spotkania w ramach Festiwalu Sztuki ArtFest w Tarnowie. – Zaprosiliśmy panią Aleksandrę Boćkowską. Będziemy rozmawiać między innymi o książce Księżyc z Peweksu. Książki są rodzajem sentymentalnego wspomnienia, ale przede wszystkim reportażu. Opowiadają o tym, jak żyli nasi rodzice, w części też my sami, przed 1989 rokiem i co wtedy było synonimem luksusu – mówi Barbara Bułdys z Tarnowskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. – Po tym spotkaniu zagra Marcin Dymiter, który kiedyś prowadził u nas cykl Dźwięki i szwy. To będzie jednocześnie premiera jego nowej płyty – dodaje Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor tarnowskiego BWA. Spotkanie już dziś o 18.00 w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych w Pałacyku Strzeleckim. O 19.00 koncert. Wstęp wolny.

Koncert Farben Lehre w Tarnowie ODWOŁANY. Miała być to część akustycznej trasy koncertowej. Zespół jednak poinformował na profilu facebookowym wydarzenia, że nie udało się dogadać z lokalnym organizatorem. Koncert miał odbyć się w czwartek.

Do czwartku można wysyłać prace na konkurs tarnowskiej Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych Aniołowo. To konkurs na Najpiękniejszą Kartkę i Szopkę Bożonarodzeniową skierowany do osób niepełnosprawnych. Kartki powinny być wykonane w formatach 11 na 15 cm albo 15 na 21 cm. Nie ma ograniczenia w wielkości szopek. Jedna osoba może zgłosić do dwóch prac. Termin ich nadsyłania mija 30 listopada. Prace można przekazywać pocztą lub osobiście do Galerii Aniołowo przy ulicy Żydowskiej 2 w Tarnowie.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN