Propozycje kulturalne – 29.08.2018

29.08.2018

4. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej 31 sierpnia i 1 września w Tarnowie. W pierwszym dniu wydarzenia w Tarnowskim Centrum Kultury warsztaty dla uczestników zakwalifikowanych do II etapu Przeglądu oraz warsztaty dla mieszkańców Tarnowa zainteresowanych piosenką aktorską – bez ograniczeń wiekowych. O 19.00 spotkanie z gościem specjalnym – Moniką Dryl. 1 września o 19.00 koncert laureatów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz koncert Moniki Dryl.

 

Kameralne Spotkanie Muzealne odbędzie się w niedzielę, 2 września o godz. 17. 00 w Muzeum Zamek w Dębnie, oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Motywem przewodnim spotkania będzie otwarcie wystawy rzeźb Antoniego Osmędy ‚Czas świętych zatrzymany w drewnie”. Osmęda od lat jest zafascynowany sztuką sakralną, jest twórcą wielu przydrożnych kapliczek, rzeźbi, słynie także z szopek bożonarodzeniowych. Jak sam mówi: Ja nie robię tego dla pieniędzy, tylko dla swojej przyjemności. Cieszy się dusza, że mogę je pokazać, tą cząstkę moich prac, że zostaną one gdzieś na świecie jako pomniki po moim trudzie i pocie. Moje szopki, figury, świątki można spotkać w Austrii, Italii, Niemczech, Belgii, Francji, Anglii i Stanach Zjednoczonych, nie mówiąc o naszym kraju. (‚Zatrzymany czas w rzeźbach Antoniego Osmędy”, Julian Hebda, 2008).

Spotkanie muzealne uświetni gitarzysta Łukasz Wełna w rockowym programie ‚Wariacje gitarowe na temat muzyki dawnej”.

Wstęp jest wolny.

 

III Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych odbędzie się 2 września w Bochni. W amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia zabrzmią pieśni, będą skoczne tańce i obrzędy. W rywalizacji weźmie udział 17 zespołów m.in. z powiatu tarnowskiego, bocheńskiego czy brzeskiego. Wydarzenie pod patronatem radia RDN Małopolska rusza o godz. 11.00. Koncert finałowy o 16.00.

 

Kolejne letnie potańcówki 2 września w Tarnowie. Od godziny 19.00 do 22.00 na na Rynku można wziąć udział w kolejnym wieczorku tanecznym. Te spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i przyjezdnych.

Profesjonalni, dotychczasowi, dobrze już znani bywalcom potańcówek z poprzednich edycji, animatorzy-wodzireje prowadzić będą kolejną zabawę do znanych i lubianych piosenek.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN