Propozycje kulturalne – 30.07.2018

30.07.2018

To jeszcze nie koniec – Mania Pomagania trwa. W ramach dorocznej akcji charytatywnej w RDN Małopolska będą licytowane cenne przedmioty.

Mowa o broszce premier Beaty Szydło i naszyjniku pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

W tym roku pomagamy trójce dzieci z gminy Tarnów – Julce, Weronice i Alexowi. To dla nich w Koszycach Małych wystąpili ostatnio InoRos oraz Kombii.

Licytację już we wtorek, 31 lipca, od 10.00, poprowadzą Dorota Kunc i Rafał Huszno.

Dodajmy, że przed rokiem, dla chorych dzieci, zebrano ponad 80 tysięcy złotych.

W drugiej połowie września  Teatr  im.  Ludwika  Solskiego

w Tarnowie po raz kolejny zgromadzi miłośników komedii. Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, który odbędzie się w dniach 21-30 września widzowie będą mieli okazję zobaczyć dziesięć spektakli konkursowych z całej Polski oraz spektakle towarzyszące.

Rezerwacje biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni od 6 sierpnia. Sprzedaż od 21 sierpnia.

To będzie prawdziwe święto pasjonatów dwóch kółek! Już 5 sierpnia w Tarnowie odbędzie się kolejna edycja Małopolska Tour – rajdu rowerowego ulicami miasta. To zawody nie tylko dla zawodowców, ale także dla amatorów oraz dla tych, którzy rower traktują jako formę spędzania wolnego czasu.

Biuro zawodów będzie się mieścić na parkingu Parku Strzeleckiego od strony ulicy Romanowicza. Uczestnicy będą mogli zapisywać się do rajdu od 10:00 do 11:45. Dostępne będą cztery trasy wyścigu.

Prócz licznych atrakcji dla dorosłych, nie zabraknie także tych dla najmłodszych. Od godziny 14.00 będą przyjmowane zgłoszenia do rozpoczynających się o godzinie 15.00 zawodów dla najmłodszych.

Rusza czwarta odsłona konkursu „Sapere Aude” na pracę licencjacką lub magisterską dotyczącą ziemi dębickiej. To dla ubiegłorocznych i tegorocznych absolwentów.

Jak zaznacza dyrektor dębickiej KANY Maciej Małozięć konkurs zostanie rozstrzygnięty, jeśli zgłoszone zostaną co najmniej 4 prace. – Do tej pory w naszym konkursie zwyciężały prace ekonomiczne, ale liczymy, że w tym roku pojawią się równie dobre prace o charakterze humanistycznym czy historycznym – mówi dyrektor.

Prace można nadsyłać do 15 października.

Jest o co walczyć, bo łączna pula nagród wynosi 10 tysięcy zł. Ufundował je Stefan Bieszczad, radny sejmiku wojewódzkiego i właściciel firmy Suret.

Laureatów nagrody Sapere Aude poznamy w listopadzie, w czasie corocznego rautu niepodległościowego.

Posłuchaj:
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN