Propozycje kulturalne – 31.07.2018

31.07.2018

„Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, „Warszawianka” oraz inne piosenki żołnierskie zabrzmią przy Pałacyku BWA w Parku Strzeleckim w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie to wielopokoleniowe śpiewanie – uczestnicy otrzymają bezpłatne śpiewniki. Podczas spotkania obecni będą członkowie Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. 16. Pułku Piechoty w umundurowaniu wzorowanym na strojach powstańców.

Organizatorami „Powstanie Pokoleń” są seniorzy z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, Tarnowska Rada Seniorów, Rada Osiedla Piaskówka, harcerze ZHP oraz BWA Tarnów.

Projekt współfinansowany jest z budżetu miasta Tarnowa. Wydarzenie już 1 sierpnia o 18.30 przed BWA w Parku Strzeleckim.

Oficjalne obchody rocznicy akcji Burza i wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się 1 sierpnia o 17.00 w kościele księży filipinów Mszą św, w intencji Ojczyzny oraz poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej. Po Mszy odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Tarnowie.

Galeria Bema20 w Tarnowie i Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca przygotowują wernisaż wystawy „Sztuka Talentu”, której tematem będą ilustracje modowe Kornelii Dębosz.

Artystka współpracuje między innymi koncernami z Nowego Jorku i z Paryża. Jej ilustrację można zobaczyć na między innymi na wystawach sklepowych, torbach zakupowych, notesach, czekoladkach.

Wernisaż wystawy, odbędzie się w piątek, 3 sierpnia, o godzinie 18-tej, w galerii mieszczącej się w Tarnowie przy ulicy gen. Józefa Bema 20.

Wystawę będzie można oglądać do 4 września od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Sierpień pełen atrakcji kulturalnych dla mieszkańców, organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Każdy może znaleźć coś dla siebie, bo propozycje są różnorodne, m.in. wystawa „Żużel w sztuce”, która potrwa do 26.08, a także związane z nią różnorodne spotkania i warsztaty zarówno dla starszych koneserów, jak i tych najmłodszych.

 

Ponadto w każdą niedzielę sierpnia ‚Klasyka w Parku” – czyli koncerty wybitnych muzyków z naszego regionu.

Szczegóły wszystkich wydarzeń na stronie www.bwa.tarnow.pl.

Będą swoim śpiewem ubogacać liturgię i nabożeństwa, ale zanim wyruszą na szlak Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej będzie czas na szkolenie. Od 3 do 5 sierpnia w Radłowie odbędą się warsztaty dla Scholi Pielgrzymkowej. Zapisy chętnych trwają do końca lipca. Formularz znajduje się na stronie diecezji tarnowskiej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN