Propozycje kulturalne – 5.09.2018

05.09.2018

Degustacja potraw z grilla, atrakcje dla młodych i starszych oraz spora dawka muzyki z regionu. Radio RDN Małopolska wraz z samorządem Ciężkowic w niedzielę zapraszają na ‚Grillowanie Mistrzów”.
W przyrządzaniu potraw swoje umiejętności pokażą kucharze, radiowcy oraz zaproszeni goście. – Będzie można spróbować lokalnych wyrobów wprost z grilla – mówi Justyna Dziedzic, dyrektor promocji radia RDN Małopolska.

-Podczas popisów kulinarnych nie zabraknie również sporej dawki muzyki z regionu – dodaje Justyna Dziedzic.

Niedzielna impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 w Amfiteatrze Letnim w Ciężkowicach. ‚Grillowanie mistrzów” jest współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego.

 

Spacery, warsztaty, konkursy, koncerty i zjazd food trucków z różnych regionów świata. Tak zapowiada się Święto Starówki, które już od piątku na tarnowskim Rynku. Początek Święta Starówki w piątek o godz. 16.00. Potrwa do niedzieli. Zagrają zespoły folkowe.

 

Uwaga – potrzebni statyści do filmu.
Niepodległość 18 – taki tytuł będzie miał film dokumentalny, powstający w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Na podstawie relacji uczestników wydarzeń sprzed wieku pokaże on realia, w których Tarnów jako pierwsze miasto w kraju odzyskiwał niepodległość. Zainteresowani tarnowianie mogą zagrać w filmie samych siebie czyli obywateli miasta. Tyle, że sprzed stu lat.

 

Osoby dysponujące strojem z epoki mogą wziąć udział w scenach rekonstrukcji historycznych wydarzeń w charakterze statystów.

Nagranie sceny już 10 września w godzinach od 17.00 do 19.00.

Film realizuje Studio.pl , partnerem jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie, a akcja rekonstrukcji wydarzeń obywa przy współpracy z Wydziałem Marki Urzędu Miasta i pod patronatem radia RDN Małopolska.

Niepodległość 18 jest ostatnim z serii filmów dokumentalnych Marka Kołdrasa na temat I wojny we wschodniej Małopolsce.

 

Będzie je można nie tylko podziwiać ale i kupić. Każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Już w najbliższy weekend 8 i 9 września w Tarnowie kolejna edycja Giełdy Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości.

Tradycyjnie giełda odbędzie się w Klubie Gwiazda przy ul. Kopernika. W sobotę będzie czynna od 10 do 18.00, a w niedzielę od 10 do 17.

Giełda minerałów odbędzie się pod patronatem radia RDN Małopolska.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN