Radio od kuchni, czyli młodzież z Dębicy w RDN Małopolska [ZDJĘCIA]

31.10.2018

Radiowców przy pracy w gorącym, przedwyborczym okresie oglądali tym razem uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy.

Młodzi ludzie oglądali wyposażenie studia emisyjnego i studia nagrań, poznawali zasady emisji reklam i przygotowywania informacji serwisowych.

W zamian pozostawili w redakcji przy Bema 14 w Tarnowie swój pogląd na to, jaki powinien być dobry reporter.

– Reporter musi być ciekawy świata, musi umieć rozmawiać z innymi. – Nie może się wstydzić rozmawiać z innymi. – Nie może brać żadnej strony w konflikcie. – Musi mówić prawdę. – Musi być bezpośredni. – Powinien zadawać proste, zwięzłe pytania. – Musi być pozytywnie nastawiony do życia, do swojej pracy – wyliczali uczniowie.

Niektórzy deklarowali, że chcieliby w radiu zostać na dłużej.

– Chciałabym pracować jako reporter, bo bym chodziła i rozmawiała z ludźmi. – Przy tej pracy można się dowiedzieć od ludzi różnych rzeczy. – Chciałbym pracować jako lektor, żeby przekazywać ludziom informacje. – Chciałbym być reporterem sportowym, żeby przekazywać informacje sportowe i spotykać się ze sportowcami. – Chciałbym być reporterem muzycznym, spotykać się z piosenkarzami i rozmawiać z nimi – deklarowali młodzi goście radia.

A wizyty w radiu RDN umawiać można w Biurze Promocji i Reklamy przy ul Bema 14 w Tarnowie.

Posłuchaj:
Uczestnicy wycieczki
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy