Dużo nas w RDN Małopolska [ZDJĘCIA]

23.10.2018

Tym razem tajniki pracy radiowca zgłębiali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wojakowej.

Liczna grupa najmłodszych radiosłuchaczy z zainteresowaniem przyglądała się pracy m.in. serwisantów i reporterów i z bliska oglądała sprzęt, na jakim co dzień pracują reporterzy.

Mimo młodego wieku goście radia mają własny pogląd na to, jaki powinien być dobry reporter. – Reporter musi być rozmowny i grzeczny. – Powinien lubić ludzi. – Powinien być miły i grzeczny. – Powinien być zaangażowany w to, co robi. – Musi mieć dobry głos. – Powinien być spokojny i nie stresować się. – Jak ludzie nie są dla niego mili, to nie może się odgrywać. – Musi być kulturalny. – Jak ktoś nie chce rozmawiać, to reporter powinien odejść i nie nalegać – mówiły dzieci.

Poza tym dzieci przyznały, że praca reportera jest trudna. Mimo to niektórzy podjęliby się tego zadania.

-Praca reportera jest trudna, bo trzeba mieć dużo pytań i pomysłów. – Jest trudna, bo trzeba umieć obsługiwać cały sprzęt. – Mógłbym pracować jako reporter, bo lubię obsługiwać tego typu sprzęt. – Praca reportera jest trudna, a ja nie umiem obsługiwać sprzętu. – Można sobie chodzić po mieście, robić zdjęcia i rozmawiać z ludźmi – komentowali mali słuchacze.

Przypomnijmy – na obejrzenie radia od kuchni umawiać się można w Biurze Promocji i Reklamy Radia RDN Małopolska.

Posłuchaj:
dzieci
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy