Ruszają ferie – co robić w Tarnowie?

11.01.2019

Dwa tygodnie odpoczynku od szkoły to też dobry czas, by zaangażować się w zajęcia organizowane przez różne tarnowskie instytucje. Naprzeciw oczekiwaniom dzieci oraz rodziców wychodzą m.in. Biuro Wystaw Artystycznych, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, czy Muzeum Okręgowe.

Na uczniów z tarnowskich i podtarnowskich szkół czekają liczne atrakcje w BWA. To m.in. warsztaty artystyczne, mobilny plac zabaw, czy zajęcia rzeźbiarskie. Początek już w najbliższą sobotę. Można się jeszcze zapisać.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zachęca natomiast do aktywnego i kreatywnego spędzenia ferii. W budynku przy ulicy Chyszowskiej można będzie m.in. doskonalić koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijać twórcze myślenie, a nawet uzyskać rady jak radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie, w dwóch terminach.

Na brak atrakcji nie będą mogły narzekać dzieci, które zdecydują się na ofertę Muzeum Okręgowego. Tam będzie można dowiedzieć się jak wyglądały średniowieczne stroje, czy jak ważną role w historii Polski odgrywały konie. Początek już 15 stycznia. Koszt zajęć to sześć złotych.

Dwa tygodnie ferii będzie można także aktywnie spędzić w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na najmłodszych, z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka, będą czekać mieszkańcy Stumilowego Lasu. Uczestnicy zajęć wybiorą się także w wirtualną podróż na Antarktydę i dowiedzą się jak żyją Eskimosi.

Z kolei w Pałacu Młodzieży prócz doskonale znanych zajęć sportowych, modelarskich, czy wokalnych młodzi wybiorą się na wycieczkę do HistoryLandu do Krakowa. Nowością będą także zajęcia z robotyki.

Uczniowie, z którymi rozmawiał reporter RDN nie mogą doczekać się dwutygodniowego odpoczynku. Zdradzili nam także swoje plany na ten czas. – Narty, może gdzieś z rodziną wyjadę. – Będę spędzać je w domu, ale na pewno gdzieś pójdę ze znajomymi. – Na jakieś sanki pewnie pójdę z moją mamą. – Ja do babci jadę, będę jej pomagać. 

Ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek i potrwają do 27 stycznia.

Szczegółowe informacje dotyczące programów zajęć znajdziecie na stronie tarnow.pl oraz na stronach poszczególnych instytucji.

Posłuchaj:
Młodych
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy