Sądeczanie świętowali 100 rocznice urodzin Karola Wojtyły [ZDJĘCIA]

16.10.2020

Artyści zaśpiewali dla Jana Pawła II. Koncert z okazji 100 urodzin papieża Polaka został zorganizowany w sądeckiej bazylice. W murach świątyni wybrzmiała muzyka klasyczna, a sądeczanie nie ukrywali, że cieszą się z takiego wydarzenia.

– Jan Paweł był dla nas bardzo ważną osobą, sami odczuwamy cuda, które czyni – mówiła sądeczanka. – Mogę śmiało powiedzieć, że jestem pokoleniem JP II i dlatego tu jestem. Mimo, że jest taki czas jaki jest, jednak siła, żeby posłuchać koncertu ku czci papieża zwyciężyła – dodał kolejny z widzów.

To już drugi koncert dedykowany papieżowi, który odbył się w parafii św. Małgorzaty. Tym razem program był bardziej rozbudowany.

Żyjemy w ciekawych czasach i cieszę się, że ten koncert doszedł do skutku. Cieszę się, że możemy w ten sposób uczcić najważniejszego z rodu Polaków. Jest to inicjatywa również prezydenta Nowego Sącza, któremu bardzo dziękuję, jak i wszystkim wykonawcom. Za rok będziemy świętować 50-lecie pobytu Karola Wojtyły w naszej świątyni, też chcemy to wydarzenie za rok uczcić – mówił proboszcz parafii św. Małgorzaty ks. Jerzy Jurkiewicz.

– Trudny czas na pewno specyficzny czas dla wszystkich Polaków, dla całego świata, ale w ten symboliczny sposób pamiętamy o rocznicy urodzin wielkiego Polaka, Karola Wojtyły. Bardzo się cieszę, że możemy to przeżywać w bazylice w Nowym Sączu, dziękuję bardzo ks. prałatowi dr Jerzemu Jurkiewiczowi za to, że gości nas tutaj i możemy tę chwilę przeżywać wspólnie – mówi prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel.

Koncert dała krakowska orkiestra radiowa, chór absolwentów I LO Kanon w Krakowie oraz soliści m.in. Karin Wiktor – Kałucka i Joanna Albrzykowska – Clifford.

 

 

Posłuchaj:
Maria Mółka, fot. ks. Łukasz Bochenek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN