Smacznie i rytmicznie w Limanowej. Koła Gospodyń Wiejskich walczyły o tytuł tego najlepszego

26.08.2019

Smak, rytm i rywalizacja. Wszystko podczas Festiwalu Beskidzkie Rytmy i Smaki, których odbył się w ramach XIX Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego. Panie częstowały tym, co miały najlepszego i nikt z limanowskiego parku głodny nie wyszedł. Wszystko po to, aby zdobyć tytuł tego najlepszego koła w powiecie

Krystyna Faron wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Zbludzy w konkursie pochwaliła się tym co w domu najbardziej smakuję. – Kluski kudłate z grochem z omastą, napój z domowego ogródka, mięta, melisa i miód wszystko domowe to, co w ogródku rośnie. Koło Gospodyń z Łososiny Górnej na czele z Marią Raczek postawiło na kluski, ciasta i szeroki uśmiech. – Uśmiech i radość to najlepsza przyprawa, którą przyprawiłyśmy kluski, kapustę z grochem okrągłym, cisto drożdżowe. Natomiast Gospodynie ze Starej Wsi, którym przewodniczy Maria Chwiejtek liczyły, że tytuł najlepszego koła w powiecie przyniesie im między innymi domowej roboty nalewka, pierogi, zupa grochowa z ciastem razowym i przysmaki ze śliwką.

Oprócz pysznego jedzenia Panie musiały zaprezentować się na scenie, przybliżając swoją tradycję i zwyczaje. Ocenie podlegało również rękodzieło.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN