Spacer 360° i spektakle w miejscach izolacji. Tarnowski teatr z dofinansowaniem na działalność

02.06.2020

94 tysiące złotych trafiły do tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego z dotacji Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”.

Pieniądze przeznaczone będą na realizację projektu „Tarnów A.D. MMXX – ver. 2.020”.

Program składa się z trzech części – mówi Rafał Balawejder, dyrektor artystyczny teatru.

– Pierwsza część to czytanie publikacji książkowych związanych z Tarnowem, publikacji historycznych. Druga część to prezentacja naszych spektakli w miejscach odosobnienia, na terenie Domu Pomocy Społecznej, jednego z Domów Dziecka i także na terenie Zakładu Karnego. Natomiast trzeci element tego programu, to realizacja spaceru w wersji 360 stopni. Żaden z teatrów nie ma takiego spaceru, myślę, że to będzie bardzo atrakcyjne.

W ramach multimedialnego czytania, będzie można usłyszeć: „Tarnów i jego okolica” Zdzisława Simche, „Jak być uczonym” ks. prof. Michała Hellera, „Wroniec” Jacka Dukaja, „Stramer” Mikołaja Łozińskiego oraz wybór poezji Romana Brandstaettera.

W ramach spektakli w miejscach izolacji zostaną zaprezentowane „Apetyt na czereśnie” autorstwa Agnieszki Osieckiej oraz „Płuca” Duncana Macmiliana.

Cały projekt ma być zrealizowany do końca września.

Ministerialne dofinansowanie w kwocie 9 tysięcy złotych otrzymała także tarnowska Miejska Biblioteka Publiczna na projekt „Tarnowska biblioteka w sieci”.

Posłuchaj:
Rafał Balawejder
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN