Spojrzenie młodych w galerii przy Bema 20 [ZDJĘCIA]

25.04.2018

Rzeźby, malarstwo, ikony, kopie mebli muzealnych można oglądać na nowej wystawie w tym miejscu. Autorami prac są uczniowie i absolwenci Policealnego Zawodowego Studium Plastycznego w Tarnowie.

Podczas wernisażu mieszkańcy podziwiali talent młodych ludzi. – To jest piękne, podziwiam. Patrzę z zachwytem na to w jaki sposób młodzi uczą się sztuki i w jaki sposób wypowiadają się w sztuce. To wszystko jest dopracowane, np. te mebelki to jest to cudo – dodają.

Młodzi tworzą nie tylko w szkolnych murach, ale także przyczyniają się do odnowy zabytkowych miejsc w Tarnowie – mówi Zbigniew Wenz, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych. – Wykonujemy renowację nagrobków zabytkowych. To są przeważnie prace dyplomowe. Robiliśmy także renowacje na cmentarzu żydowskim – podkreśla.

Janusz Jędrzejczyk, wicedyrektor ds. artystycznych Zespołu Szkół Plastycznych cieszy się z postępów swoich uczniów. Jak mówi, po kierunkach Renowacja mebli i wyrobów snycerskich oraz Renowacja elementów architektury, młodzi znajdują prace. – Wystarczy się rozejrzeć po ulicy. Jeśli chodzi o renowację elementów architektury, to wszędzie praktycznie mamy rozłożone rusztowania na budynkach zabytkowych. Jeśli chodzi o renowację mebli, to też jest prężny rynek. Ujawnia się coraz więcej zbieraczy, którzy kolekcjonują meble – dodaje wicedyrektor.

Wystawę prac uczniów można oglądać w Galerii Bema 20 do 18 maja. Radio RDN objęło patronatem to wydarzenie.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Zbigniew Wenz
Janusz Jędrzejczyk
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN