Sprawdź, gdzie znajdziesz nietuzinkowe ozdoby świąteczne [WIDEO]

15.12.2018

Jeśli nie macie jeszcze wszystkich ozdób na świąteczną choinkę, znajdziecie je w Galerii Trzy Korony. Na Wielkim Jarmarku Bożonarodzeniowym znajdziecie elementy zrobione własnoręcznie – między innymi przez uczniów, ale też emerytów.

Na jednym ze stanowisk spotkaliśmy pana Stanisława Nowaka z Nowego Sącza, który przygotował ozdoby wraz ze swoją żoną. – Tworzymy je własnoręcznie – tak jak robili to nasi rodzice i dziadkowie. Są to aniołki z bibuły lub szydełkowane, ale też aniołki z koralików. Staramy się, by było to naturalne i ekologiczne – podkreślił.

Oryginalne ozdoby przygotowali też uczniowie z Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu. – Co roku bierzemy udział w jarmarku, w ramach terapii, edukacji i wychowania przez pracę.  Uczniowie przygotowali między innymi choinki z drewna, bańki, świece, kartki świąteczne. Przygotowywaliśmy je ponad 1,5 miesiąca – wyjaśnił nauczyciel Bartłomiej Błachuta.

Ja akurat piekłem pierniki i zdobiliśmy je na zajęciach wraz z całą klasą. Dla nas nie ma nic cenniejszego, niż dzielić się wszystkim co mamy z kimś innym – dodał Szymon, uczeń Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu.

Jarmark możecie odwiedzić jeszcze w niedzielę (16.12). Wystarczy przyjść do Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy