Starówka miała swoje święto [ZDJĘCIA]

10.09.2018

Gry oraz zabawy dla dzieci i dorosłych, koncerty, czy też kulinarne specjały. Tak przez weekend świętowała tarnowska Starówka.

Na płycie Rynku organizowane były warsztaty muzyczne i plastyczne dla dzieci. Był konkurs fotograficzny, którego tematem było uwiecznienie nieznanych miejsc w Tarnowie.

– Integracja i spotkania na świeżym powietrzu są wskazane dla wszystkich – powiedzieli reporterowi RDN mieszkańcy Tarnowa. -Każde święto ulicy, dzielnicy jest bardzo popularne, ludzie tłumami przychodzą. Jak najwięcej takich świąt potrzeba. Wtedy ludzie się integrują, rozmawiają, zwiedzają miasto czy też poznają się między sobą. Bardzo dobrze, że taka impreza jest organizowana na Rynku, bo coś się tutaj dzieje. Można sympatycznie spędzić czas – komentują tarnowianie.

W ubiegłym roku Rada Osiedla Starówka postanowiła zaprosić mieszkańców na spacer po najstarszej części Tarnowa. – Widać, że takie sposoby integrowania są potrzebne – mówi Daniel Potępa, przewodniczący zarządu osiedla Starówka. – To impreza cykliczna, którą zapoczątkowaliśmy w tamtym roku na ulicy Wałowej. Gramy, bawimy się, robimy warsztaty na Rynku czy widzimy różne aktywności. W przyszłym roku, jeżeli będzie remont, to przeniesiemy się na plac Rybny. Zawsze jak są jakieś aktywności sportowe, rozrywkowe, muzyczne czy kulinarne, to wyciągamy ludzi z domu – zauważa się samorządowiec.

Na tarnowskim Rynku społecznicy z Rady Osiedla zaprezentowali również najbliższe plany. Wśród nich jest kolejny mural, który powstaje na ścianie kamienicy przy ulicy Polnej. Są też drobne inwestycje, które będzie można zauważyć na ulicach w centrum miasta.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniel Potępa
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN