W strugach deszczu i przy kilku stopniach powyżej zera zakwitły sady w Łososinie Dolnej

05.05.2019

Imprezę w tym roku mieszkańcy i goście spędzili pod parasolami i w ciepłych kurtkach. W dodatku przez deszcz i chmury organizatorzy musieli odwołać kilka atrakcji, w tym podniebne akrobacje samolotów.

Jednak mimo niekorzystnej pogody, nie zabrakło tych, którzy na Święcie Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej pojawiają się od lat.

– Ta impreza odbywa się tu cyklicznie, zdecydowanie warto przyjechać – ocenia jeden z uczestników. Na miejscu można było zobaczyć także rodziców z kilkuletnimi dziećmi – W kaloszach i kurtkach, ale zajrzeliśmy, co się tutaj dzisiaj dzieje. Obiecałem synowi, że obejrzymy, jak latają samoloty, ale pogoda pokrzyżowała te plany – dodają kolejne osoby.

Choć pogoda spłatała figla w czasie Święta Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej, to z deszczu cieszą się sadownicy. Susza nie jest ich sprzymierzeńcem.

– W ostatnich tygodniach było bardzo sucho, co nie pomaga roślinom, ale po tych opadach deszczu może nie być już tak źle. Żeby wszystko rosło, trzeba podlewać, a niestety sama konewka nie pomoże – przekonują uczestnicy Święta Kwitnących Sadów.

W czasie imprezy wręczono też Srebrne Jabłka Sądeckie. Starosta Nowosądecki przekazał je ks. Stanisławowi Berdzikowi, Józefowi Koseckiemu i Kazimierzowi Rośkowi z OSP w Podrzeczu.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN