„Szkoda wyrzucić! Design japońskich opakowań”

19.03.2019

Muzeum Okręgowe w Tarnowie we współpracy i partnerstwie z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie i Zespołem Szkół Plastycznych w Tarnowie, zaprasza na wystawę japońskich opakowań.

Motywem przewodnim wystawy jest japoński design. Jego ważnym elementem jest znana na całym świecie sztuka ozdobnych opakowań. Twórcy ekspozycji podzielili ją na trzy części. Pierwsza z nich, „Artystyczna Japonia”, pokazuje obiekty zgromadzone przez XIX wiecznych kolekcjonerów japońskiej kultury materialnej, będące inspiracją do powstania zjawiska japonizmu w sztuce Zachodu.

Druga – „Alchemia codzienności” – dotyczy wprowadzenia w Japonii zachodnich technologii i materiałów, co zaowocowało ogromną różnorodnością wzornictwa opakowań. Prezentowane obiekty to opakowania nagrodzone w przeprowadzanym co dwa lata konkursie designu opakowań organizowanym przez Japońskie Stowarzyszenie Wzornictwa Opakowań.

Trzecia część, „Ozdobione intencje”, to dekoracyjne opakowania na podarunki oferowane przez ekskluzywny dom towarowy Mitsukoshi.

Tarnowska prezentacja wystawy będzie zaaranżowana w przestrzeniach Muzeum we współpracy z uczniami ZSP Tarnów.

Wernisaż odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 18.00 w Siedzibie Muzeum przy Rynku 3, wstęp jest wolny. Wystawa będzie czynna od 20 marca do 20 maja br.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy