Tarnów: Koncert zespolu Wolna Grupa Bukowina

26.10.2015

Legenda polskiej poezji spiewanej wystapi w Tarnowie. Na koncert zespolu Wolna Grupa Bukowina zaprasza Fundacja „Podziel sie Nadzieja”.

Wolna Grupa Bukowina debiutowala na poczatku lat 70. na Gieldzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porebie. Zespól przyjechal z Buska-Zdroju, a zalozyl go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenka Wojtka „Ponidzie” wyspiewali jedna z glównych nagród. Miala formule zespolu otwartego, totez wystepowalo z nia wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespól ma na swoim koncie wielokrotnie nagrodzone wystepy w licznych polskich festiwalach, w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udzial w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny wystep na Przystanku Woodstock. Zespól ma tez za soba wielokrotne wystepy zagraniczne w Europie a takze dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii. Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustajacym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywajac sobie coraz to nowe pokolenia wiernych sluchaczy.

Koncert odbedzie sie w hali widowiskowo-sportowej Palacu Mlodziezy w Tarnowie, przy ulicy Gumniska 28. Poczatek w srode – 28 pazdziernika, o godzinie 18.00. Bilety mozna nabyc w oznaczonych sklepach i restauracjach w Tarnowie.

tarnow_wolna grupa bukowina

Wydawca
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN