Tarnów Pełen Blasku

06.02.2019

Dowiedzieliśmy się, kto w Tarnowie stworzył najpiękniejszą świąteczną instalację. W samo południe rozstrzygnął się konkurs iluminacji świetlnych „Tarnów pełen blasku”.

Wybór nie był łatwy – mówiła w Pulsie Regionu Maria Zawada-Bilik, szefowa magistrackiego Wydziału Komunikacji Społecznej. – To jest zawsze trudny wybór, bo on się zawsze wiąże z emocjami. Chcielibyśmy podziękować tym, którzy wzięli udział w tym konkursie, bo to ozdabia przecież nasze miasto i sprawia, że jest piękniejsze. 

Dodajmy, że najstarsza uczestniczka konkursu ma 94 lata.

Z rok na rok zaskakują też pomysły tarnowian. Często instalacje świąteczne nawiązują do polskiej tradycji lub jakiegoś ważnego wydarzenia. W tym roku niektórzy tworząc iluminację świetlną podkreślali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Maria Zawada-Bilik przyznaje, że w świątecznych dekoracjach jest coraz mniej kiczu. – Pojawiają się często nowoczesne oświetlenia, są taką spójną iluminacją całego domu. Są też takie małe balkony, które mają pod sobą taką wręcz łąkę świateł, to robi to wrażenie.

Do konkursu, organizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa, zgłaszane są posesje, balkony, ogródki przyblokowe, placówki edukacyjne, siedziby firm, biura i inne obiekty użyteczności publicznej.

A pierwsze miejsca zdobyli:

W kategorii balkon: Tomasz Stachura, Stanisława Tyrka, Antonina Nosek.

W kategorii posesje, ogródki przyblokowe: Helena Tyka, Stanisław Wołek i Zbigniew Kaczówka

W kategorii szkoły, przedszkola: Punkt Przedszkolny „Przedszkolinek”, Przedszkole Publiczne nr 3, Przedszkole Publiczne nr 34

W kategorii najpiękniejsza witryna: Złota Witryna – FILIZANKA i CAFE ZIARNO.

Nagroda Specjalna „Złote Ręce”: Rozalia Dulińska i Szkoła Podstawowa nr 1

Posłuchaj:
Maria Zawada-Bilik
Aneta Mleczko, fot. Paweł Topolski dla tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN